Ostatnie spotkanie za nami

0
26

Ostatnie z tegorocznych spotkań mieszkańców z burmistrzem Piotrem Osieckim odbyło się w dzielnicy Malesin, w kameralnej atmosferze w zakładzie fryzjerskim ”U Reni”. Tu też tematem przewodnim okazały się drogi.

Tak jak w innych dzielnicach na spotkanie przyszli głównie mieszkańcy czekający na asfaltowanie dróg przy posesjach. Burmistrz spisał ich uwagi i przypomniał, że program „Drogi zamiast błota” w szybkim tempie eliminuje kolejne ciągi komunikacyjne, które nie nadają się do użytku po wiosennych czy jesiennych roztopach. Głos zabierali również mieszkańcy, których posesje są zalewane przez wody opadowe. Jak zapewniono, problemy te będą systematycznie eliminowane przez dostosowanie układu studzienek kanalizacyjnych, a także odpowiednie usytuowanie krawężników.

Podobnie jak w innych dzielnicach rozmawiano o dodatkowych patrolach policji.

– W ramach porozumienia zawartego z policją nasz samorząd płaci za dodatkowe patrole, ale w tej chwili więcej funkcjonariuszy na sochaczewskie osiedla wysłać się nie da. Komenda pomaga nam na tyle, na ile może. Bardzo byśmy chcieli zapewnić tych patroli jeszcze więcej, bo budżet mógłby sobie na to pozwolić. Niestety, kiedy zgłaszam zapotrzebowanie, komendant ze smutkiem rozkłada ręce – wyjaśniał burmistrz.

Mieszkańcy chwalili swój odmieniony, osiedlowy plac zabaw. Przypomnijmy, że przed rokiem burmistrz obiecał doposażenie placu i jego ogrodzenie, co jeszcze przed wakacjami stało się faktem. Kosztem 36 tys. zł dla dzieci zainstalowano nowe urządzenia zabawowe, dla młodzieży przygotowano boisko do koszykówki z nową płytą, dorośli korzystać mogą natomiast z siłowni zewnętrznej.

UM Sochaczew