Pacjent Polski w Sochaczewie

0
202

Stowarzyszenie „Pacjent Polski” zamierza stworzyć w Sochaczewie swój oddział. Pierwsze spotkanie odbyło się we wtorek 28 listopada w sali konferencyjnej sochaczewskiego szpitala powiatowego. Zebrali się na nim ludzie, którym nie jest obojętny los chorych. Organizatorem, z ramienia stowarzyszenia „Pacjent Polski”, był jego wiceprezes Mieczysław Głuchowski. Udział wzięła również prezes wspomnianego stowarzyszenia Elżbieta Betlej.

Gościem honorowym spotkania był prof. Piotr Radziszewski – urolog, kierownik Katedry i Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Nie zabrakło również dyrektora obiektu, w którym stowarzyszenie będzie miało swoją sochaczewską siedzibę, doktora Piotra Szenka. Na sali zgromadzili się społecznicy i samorządowcy, którym, jak ujął to organizator wydarzenia, nie jest obojętny los pacjentów i ludzi w ogóle. Ratusz reprezentował zastępca burmistrza Marek Fergiński.

„Pacjent Polski” to stowarzyszenie, które postawiło sobie za cel m.in. uświadamianie ludziom, jak ważna jest profilaktyka i o ile łatwiej wyleczyć schorzenia, jeśli zostaną wcześnie wykryte.

Spotkanie zostało zorganizowane w celu zainteresowania tematem osoby, którym los pacjentów nie jest obojętny – powiedział nam Mieczysław Głuchowski. – Jestem wzruszony, że inicjatywa spotkała się z tak wielkim zainteresowaniem. Swoją chęć zapisania się do stowarzyszenia zgłosiło blisko 30 osób, a to oznacza, że niedługo uda nam się stworzyć sochaczewski oddział „Pacjenta Polskiego” i w jego ramach prowadzić działalność ratującą ludziom życie.

Osoby zainteresowane działalnością stowarzyszenia mogą spotkać się z jego przedstawicielami w Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie w pokoju nr 165. Dyżury pełnione są w każdy wtorek między godziną 17:00 a 18:00. (seb)