Piąte spotkanie

0
43

80507

Wczoraj w Miejskim Przedszkolu nr 7 przy ul. Żwirki i Wigury odbyło się piąte spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o Sochaczewie”. Burmistrz na wstępie podsumował ubiegłoroczne spotkanie i zdał relację z tego, co przez dwanaście miesięcy udało się zrobić. Przede wszystkim to budowa nowego odcinka i wymiana starego chodnika przy ul. Łuszczewskich.

Mieszkańcy pytali przede wszystkim o naprawy odcinków dróg osiedlowych, plany miasta związane z wymianą ulic utwardzonych trylinką, naprawy kolejnych chodników. Interesowały ich plany samorządu i Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich wobec ulic Licealnej i 15 Sierpnia (mają być remontowane w 2018).

Zebrani zgodzili się, że na odcinku ul. Wojska Polskiego, między Mazowiecką a 15 Sierpnia, warto wprowadzić ruch jednokierunkowy, gdyż jeden pas jezdni i tak jest zajęty przez parkujące samochody, a tych nie ma gdzie przenieść, bo w tak zwartej zabudowie trudno nawet o kilka miejsc parkingowych. Padły propozycje, by na ul. Towarowej, naprzeciw muzeum kolei wąskotorowej, wynieść o kilka centymetrów w górę przejście dla pieszych, co skłoni kierowców do wolniejszej jazdy.

Prosili, by uczulić policję na pijących alkohol w okolicy sklepów i częstsze, wieczorne patrole. Reprezentant jednej ze wspólnot mieszkaniowych prosił, by podwórko Nivea zamykać o 20.00 i ogrodzić plac zabaw ze wszystkich stron.

Burmistrz podsumowując spotkanie poprosił mieszkańców, by o uszkodzonym chodniku czy innych problemach w dzielnicy niezwłocznie informowali ratusz. Przypomniał, że od ponad 4 lat w UM działa całodobowy telefon 46-862-36-82 pod który można zgłaszać zdarzenia wymagające pilnej interwencji miejskich służb. Dyżurnego miasta można poinformować o awarii wodociągu, dziurze w jezdni, niebezpiecznie pochylonym nad chodnikiem drzewie, zerwanej linii energetycznej, aktach wandalizmu. Telefon jest czynny przez 365 dni w roku.

UM Sochaczew