Piątkowe wypadki na drogach powiatu

Vectra dachowała w Wilczach Śladowskich

17 lutego, o godzinie 12.18, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 1. kilometrze drogi nr 705 w miejscowości Wilcze Śladowskie (gmina Brochów). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz dwa zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Śladowie i Brochowie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód osobowy marki Opel Vectra z nieustalonych przyczyn zjechał z jezdni, po czym dachował. Poszkodowany kierujący w chwili przybycia zastępów znajdował się poza pojazdem.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego, odłączeniu akumulatora oraz zakręceniu zaworu instalacji LPG. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy policji pojazd postawiono na kołach.

Działania prowadzone przez 6 strażaków PSP i 7 strażaków OSP zakończono o godzinie 13.40.

Tekst: st. kpt. T. Fijołek, zdjęcia: mł. asp. G. Kuras

.

.

Opel kontra dostawczy Mercedes

17 lutego, o godzinie 17.15, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 431. kilometrze drogi nr 92 w miejscowości Chrzczany (gmina Sochaczew). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy marki Opel Vectra oraz dostawczy Mercedes, który leżał na lewym boku. W chwili przybycia zastępów PSP na miejscu znajdował się już zespół ratownictwa medycznego, który udzielał pomocy trzem osobom poszkodowanym (osoby te znajdowały się poza rozbitymi pojazdami).

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz wsparciu zespołu ratownictwa medycznego w udzielaniu pomocy medycznej poszkodowanym. Dalsze czynności polegały na postawieniu samochodu dostawczego na kołach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Działania prowadzone przez 6 strażaków PSP zakończono o godzinie 18.15.

Tekst: st. kpt. T. Fijołek, zdjęcia: mł. asp. G. Kuras

.