Piknik Seniorów w gminie Brochów

0
159

W miniony czwartek  – 8 czerwca 2017 roku Seniorzy z gminy Brochów po raz kolejny mieli okazje spotkać się w gronie rówieśników i znajomych na pikniku w Ośrodku Dolina Słońca w Piaskach Królewskich. Na pikniku gościli również wójt gminy Brochów – Piotr Szymański i proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela i św. Rocha w Brochowie ksiądz Paweł Olszewski.

Seniorzy przyjęli zaproszenia organizatora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Brochowie i przybyli licznie a dzięki serdecznemu przyjęciu i gościnie Pani Barbary Gabryś w Ośrodku Dolina Słońca, czas mijał w miłej, przyjacielskiej atmosferze, dla wielu Seniorów jak sami mówią ten czerwcowy Piknik jest ważnym wydarzeniem  na które czekają niecierpliwie cały rok.

Piknik Seniorów to nie tylko towarzyskie spotkanie, ale także ważny element działań profilaktycznych  skierowanych do osób  starszych w gminie Brochów. Zaproszenie na Piknik Seniora w tym roku przyjęła st. sierż. Izabela Pajek  z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, która w krótkiej i zrozumiałej pogadance przypomniała Seniorom  o niebezpieczeństwach na jakie w obecnych czasach są narażeni starsi ludzie, przywołała autentyczne przypadki z którymi spotykali się policjanci z KPP w Sochaczewie. Przestrzegła by zachować zawsze rozwagę i pilnować dokumentu tożsamości. Przypomniała także o ważnym elemencie w ruchu pieszych i rowerowym, iż każdy poruszający się po drodze publicznej po zapadnięciu zmroku jest zobowiązany do noszenia kamizelki odblaskowej  w której będzie lepiej widoczny dla innych użytkowników drogi.

Po części poświęconej edukacji na temat bezpieczeństwa Seniorzy rozpoczęli wspólne biesiadowanie przy muzyce, czekały na nich potrawy z grilla, ciasta oraz pyszne soki z Tęczowego Ogrodu.

Mamy nadzieje, że tegoroczny Piknik Seniorów w gminie Brochów pozostawił miłe i niezapomniane wspomnienia wszystkim obecnym na nim Seniorom i chętnie przyjmą zaproszenia na spotkanie w przyszłym roku.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom Pikniku Seniora w gminie Brochów, bez których nie byliby w stanie przygotować spotkania:

„Zajączek„  Sklep Spożywczo – Przemysłowy Dybicz Halina – Janów

„Odido „  Sklep Państwa Wieczorek – Konary

Sklep Spożywczo – Przemysłowy  „ Konarski”  – Paweł Pędowski

Sklep Spożywczo – Przemysłowy Państwo Kubiak – Plecewice

Sklep Spożywczo – Przemysłowy Państwa Kapałka – Miszory

Piekarnia Marek Krawczak

Kamil Rutkowski

Zakład Cukierniczy Jeznach

Gospodarstwo Sadownicze Tęczowy Ogród Marcin Wasilewski

.