Październik w Sochaczewskim Centrum Kultury

0
92

 10.10. PANI JESIEŃ OCZAMI DZIECKA

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym do udziału w konkursie plastycznym „Pani Jesień widziana oczami dziecka”. Konkurs trwa od 10 do 21 października 2016 r.

Prosimy o dostarczenie prac do piątku (21.10.2016 r.) do godz.14.00 na adres placówki przedszkolnej będącej współorganizatorem konkursu – czyli Niepublicznego Przedszkola „Koralik”.

Czekają atrakcyjne nagrody oraz wernisaż wszystkich prac w Galerii TRAKT Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 101.

Niepubliczne Przedszkole „Koralik”, ul. Smolna 25, 96-500 Sochaczew

Więcej informacji pod numerem tel. 505 160 644.

e mail : koralikprzedszkole@gmail.pl

Regulamin konkursu do pobrania: regulamin-konkursu-plastycznego-sck

konkurs-koralik-jesien-768x1086

 

 

19.10. V WYSTAWA TWÓRCZOŚCI NAUCZYCIELI

W środę, 19 października 2016 r. o  godz.17.00 w Galerii Kramnice odbędzie się wernisaż V-tej Wystawy Twórczości Nauczycieli. Do udziału w wydarzeniu Sekcja Edukacji i Klubu Nauczyciela Sochaczewskiego Centrum Kultury zaprasza nauczycieli aktywnych zawodowo i emerytowanych, pracowników oświaty, instruktorów oraz zaprzyjaźnionych twórców.

wystawa-nauczycieli_plakat_03-768x1086

Przypominamy, że wystawa z roku  na  rok  cieszy się  coraz  większym zainteresowaniem i skupia wokół siebie przedstawicieli wielu profesji plastycznych.

Podczas wernisażu zostaną  wręczone  podziękowania dla artystów.

Wystąpi Chór Nauczycielski Vivace i Grupa Wokalna Pana Piotra Milczarka.

Prosimy o  prace wykonane różnymi technikami: począwszy od malarstwa, rysunku, rzeźby po rękodzieło artystyczne, mozaikę i wszelkie inne.

Zapraszamy  twórców  do  przywożenia  swoich  prac  do pokoju nr 13

Sekcji Edukacji i Klubu Nauczyciela Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. Hanki Sawickiej  5 (wejście do Szkoły Podstawowe nr 3) do 5 października 2016.

 

 

20.10. CHODACZEK 2016

Wielkimi krokami zbliża się Konkurs Piosenki Chodaczek 2016.

Szykujcie piosenki turystyczne, harcerskie, zasłyszane przy ognisku, na wędrownym szlaku. Szczegóły konkursu i regulamin już wkrótce. Koordynator konkursu Jolanta Kawczyńska.

Pliki do pobrania: karta-zgloszenia-chodaczek

regulamin-konkursu-chodaczek-2016-08-09-2016

chodaczek5-768x1086

 

 

22.10. GRUPA MOCARTA NA XX-LECIE

Grupa MoCarta istnieje już 20 lat, toteż przyszedł czas na wspomnienia i refleksje. Najnowszy program, w którym zawarte są najważniejsze i najlepsze skecze – temu służy. Zdajemy sobie sprawę, że wielu naszych widzów z racji młodego wieku może nie pamiętać wielu skeczy sprzed 10 czy 20 lat. Pomimo Jubileuszu 20–lecia istnienia, Grupa MoCarta nadal tworzy, ma wiele nowych, zaskakujących pomysłów i skeczy, ciągle dużo koncertuje w kraju i w świecie. Koncert trwa ok. 75 minut z nadzieją na bisy. Zapraszamy do Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego 8 w sobotę, 22 października 2016 r. na godz.: 19.00. Bilety w cenie 50 zł są do nabycia: w lokalu Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego 8, tel.: 46 862-25-02 oraz na stronie www.biletynakabarety.pl.

Serdecznie zapraszamy i życzy miłej zabawy.

gm-plakat-xx-lecie_02-768x1084

 

 

23.10. CZTERY PORY ROKU

W sobotę, 23 października 2016 r. o godz. 17.00 zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie do Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 101. W spektaklu: „Cztery Pory Roku” na jednej scenie wystąpią Sochaczewska Orkiestra Kameralna Camerata Mazovia i Zespół Taneczny Abstrakt.

Usłyszymy muzykę m. in. Vivaldiego i Beethovena, do której układy taneczne wykona zespół taneczny Abstrakt.

Kierownictwo muzyczne- Artur Komorowski

Reżyseria i choreografia- Monika Osiecka-Jaworska

Scenografia- Monika Boruta-Sałacińska

Bilety w cenie 15 zł dostępne są na stronie internetowej oraz w kasie SCK przy ul. Chopina 101 (tel.: 46 863-25-72). Bilety zakupione na spektakl 1 października zachowują ważność na spektakl 23 października 2016 r. 

cztery-pory-roku1-768x1086

Opis przedstawienia:

Kiedy życie przychodzi, nie można go uniknąć, trzeba je przeżyć. Jednak kiedy odchodzi, nie można go zatrzymać. Jesteśmy nieodłączną częścią świata przyrody. Tak jak wszystkie żywe organizmy, rodzimy się, dojrzewamy i umieramy. Przebieg ludzkiego życia, można porównać do przebiegu czterech pór roku. Cykliczne roczne zmiany w naturze są niezbędne do zamknięcia odwiecznego koła życia i przypominają nam o nieodwracalności mijającego czasu. Każdy z nas przeżywa je na swój sposób.
Wiosna, to okres gdzie wszystko rodzi się i budzi do życia. Jesteśmy pełni nadziei, niewinni, przepełnieni radością i pełni energii. To cała gama pomysłów, odkrywania wszystkiego, co nieznane. Lato to czas szaleństwa, beztroski i spełniających się marzeń. Jest to wkraczanie w świat dorosłości, młodzieńczy bunt, zmienność nastrojów, burze hormonów, pierwsze zauroczenia, pierwsze miłości, tworzenie związków małżeńskich, partnerskich czy też innych relacji z drugim człowiekiem. Jesienią wkraczamy na drogę schyłku życia. W tym okresie człowiek zbiera żniwo swoich wcześniejszych decyzji. Zaczyna głębiej zastanawiać się nad sensem życia, staje się bardziej refleksyjny. Jesień przynosi smak goryczy, przygnębienie, rozczarowanie, zmęczenie i zmiany zachodzące w ciele i w umyśle . Człowiek powoli opada z sił, a jego sprawność fizyczna jest coraz mniejsza. Zima daje wytchnienie. Przychodzi niepostrzeżenie i chociaż każdy się jej spodziewa, to zawsze zaskakuje swym nadejściem. To czas odpoczynku, ale i samotności. Zima dla człowieka to osiągnięcie kresu życia i zakończenie swej ziemskiej wędrówki.

Sochaczewskie Centrum Kultury