Podsumowanie półkolonii „Odjazdowe wakacje”

0
150

ODJAZDOWE WAKACJE” pod takim tytułem Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Suchej zorganizował półkolonie letnie dla dzieci. W dniach 26 czerwca – 7 lipca 2017 r na terenie Zespołu Szkół w Kozłowie Biskupim.

Spośród 45 dzieci utworzono trzy grupy:  Grupa I – „Bąbowi”, Grupa II – „FC Ziomki”, Grupa III – „.Zygzaki”.

Wójt gminy Maciej Mońka, rozpoczął półkolonie, życząc udanego a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku przy pięknej słonecznej pogodzie. Dzieci zostały zapoznane  z regulaminem półkolonii i ochrony przeciwpożarowej.

Tego samego dnia odwiedzili nas funkcjonariusze Posterunku Policji w Nowej Suchej, którzy zapoznali uczestników z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Każdy miał okazję zobaczyć z bliska radiowóz policyjny.

W drugim dniu pojechaliśmy do miejscowości Granica. Mieliśmy okazję zwiedzić kawałek Puszczy Kampinoskiej, jak również w Domu Pracy Twórczej ozdobić torby metodą frotażu.

Autobusem komunikacji miejskiej w trzecim dniu półkolonii pojechaliśmy do Pizzerii DaGrasso. Tam  mogliśmy samodzielnie wykonać a później  zjeść własnoręcznie przygotowaną pizzę. Przy okazji pobytu w Sochaczewie odwiedziliśmy ruiny zamku Książąt Mazowieckich.

Łukasz Kuciński „Bofzin” w czwartym dniu pokazał nam jak rysować komiksy. Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w lekcji rysunku. W tym dniu odwiedził nas Teatrzyk Duet z Krakowa i zaprezentował bajkę pt.: „Doktor Dzięcioł”

W ostatnim dniu pierwszego tygodnia pojechaliśmy do Parku Naukowego Experymentarium w Łodzi. Oglądaliśmy pokaz profesora Einsteina a dzieci w sposób zrozumiały i praktyczny mogły doświadczyć magii i nauki.

W drugim tygodniu (poniedziałek) pojechaliśmy do Happy Parku w Płocku gdzie dzieci spędziły czas na beztroskiej zabawie, a gry i zabawy zorganizowane przez animatora z Centrum Zabaw umiliły im czas.

W siódmym dniu Dariusz Stefaniak wraz z ratownikami z sochaczewskiego WOPR-u poprowadził spotkanie na temat bezpieczeństwa nad wodą podczas wakacji. Uczestnicy półkolonii mogli nauczyć się zasad resuscytacji krążeniowo- oddechowej a następnie wszyscy wzięli udział w ćwiczeniach praktycznych.

Kolejny dzień upłynął pod hasłem Klockowy zawrót głowy. Półkoloniści  odwiedzili Centrum Edukacji i Zabawy „Klockownia” w Warszawie. Tam do dyspozycji dzieci było ponad sto tysięcy klocków. Dzieci spędziły czas na kreatywnej zabawie, a nadmiar energii spożytkowały w „strefie demolki”. Po przygodzie w klockowni dzieci zjadły posiłek w KFC.

W przed ostatni dzień półkolonii  pojechaliśmy do Mszczonowa gdzie dzieci skorzystały z kompleksu zespołu obiektów z wykorzystaniem źródeł termalnych.

Ostatniego dnia dwutygodniowych półkolonii dzieci poszły pieszo do „Stodoły nad Bzurą” gdzie mogły skorzystać z zabawy na dmuchańcach. Odbywały się zabawy grupowe, malowanie buziek oraz gra w piłkę nożną.

Na koniec wręczono dyplomy uczestnictwa, oraz drobne upominki. Tradycyjnie na koniec kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Suchej poczęstowała pysznym tortem.

.