Podsumowanie trzydniowych działań pod nazwą „PRĘDKOŚĆ”

0
172

Od piątku do niedzieli włącznie na terenie powiatu sochaczewskiego trwały działania pod nazwą „Prędkość”. Policjanci podczas trzydniowych działań ujawnili 102 przypadki, gdzie kierowcy poruszali się z nadmierną prędkością.

Policjanci przeprowadzili na terenie powiatu sochaczewskiego działania pod nazwą „Prędkość”, które trwały od piątku do niedzieli. W tym czasie, 34 policjantów wyposażonych w mierniki prędkości i sprzęt do ustalania poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu patrolowało drogi terenu sochaczewskiego i reagowało na każde wykroczenie w ruchu drogowym. Podczas działań skontrolowano 126 pojazdów i ujawniono 102 wykroczenia związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Nałożono 97 mandatów karnych.

Głównym celem prowadzonych przez sochaczewskich policjantów działań było zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu to nadal jedne z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Ponownie przypominamy, że od 1 czerwca zostały zaostrzone kary dla piratów drogowych i pijanych kierowców. Regulacje wymierzone są w skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy powodują śmierć i zniszczenia na polskich drogach, a ich ofiarami są niejednokrotnie dzieci.