Podsumowanie WOŚP w sochaczewskim Hufcu ZHP

0
40

Wczoraj, w godzinach popołudniowych, zebrał się Sztab, który „dowodził” tegoroczną akcją Orkiestry na terenie Sochaczewa. Zbiórka koordynowana przez ZHP przyniosła w 2016 roku:

 

123 705,54 złote

oraz

trochę precjozów, wśród których były: złote pierścionek, krzyżyk i łańcuszek

oraz

dość dużych rozmiarów krzyżyk ze srebra,

a także

nieco pieniędzy w walutach obcych.

 

Policzenie i zapakowanie wszystkiego w tak zwane bezpieczne koperty (było ich wszystkich 36) wymagało niemałej pracy, tym bardziej, że jak oceniają Ci, którzy przy tym pracowali, zawartość kopert dostarczonych do banku ważyła ponad 100 kg.

Na wymienioną na początku sumę złożyła się przede wszystkim kwota uzyskana z kwesty ulicznej. Reszta to wpływy z koncertów, z urządzanych podczas nich licytacji, z licytacji na e-Sochaczew, a także w sochaczewskim radiu.

Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie gigantyczna praca wielu, najczęściej bezimiennych wolontariuszy. Przy okazji, by rozwiać wątpliwości niektórych, śpieszę donieść, że wolontariat oznacza w tym wypadku (w innych zresztą też) pracę bez wynagrodzenia, li tylko: pro publico bono, co dotyczy wszystkich, którzy brali udział w prowadzonych u nas działaniach orkiestry. Od członków sztabu do wolontariuszy.

Można by na ten temat długo, ale nie chodzi o to kto. Nie robili tego dla sławy, ale po to, by pomóc. W tym roku skorzysta na działaniach Orkiestry pediatria i opieka nad ludźmi w podeszłym wieku.

Dziękujemy za już i prosimy, by Orkiestra grała dalej – do końca świata, a nawet o jeden dzień dłużej.

 

Piotr Gadziński

 

Fot. Marcin Zdankiewicz, Hufiec ZHP

 

Ciekawostki:

►Sztab sochaczewskiego Hufca był jednym z czterech, które otrzymały od WOŚP złote serduszko do samodzielnej aukcji. Pozostałe serduszka (z wyjątkiem serduszka z nr 13 – co roku pozostaje w Sztabie głównym Orkiestry) zostały zlicytowane centralnie.

►Dużym powodzeniem podczas licytacji cieszyły się oferty: samochód (Subaru lub Mitsubishi) z pełnym lub pustym zbiornikiem na weekend – wszystkie propozycje poszły za około 800 zł każda.

►Na aukcję trafiły też bardzo ciekawe numizmaty: kwadratowa i kolorowa moneta z wizerunkiem „Słoneczników” Vincenta van Gogha, a także seria monet przedstawiających sceny i postaci z bajek wykonanych w polskiej mennicy dla Białorusi.

►Jedną z licytowanych (i dobrze sprzedanych) pozycji był także motocykl Harley z pełnym zbiornikiem do wykorzystania przez weekend.

 

W trakcie tegorocznego koncertu Orkiestry nie zanotowano żadnych incydentów. To też sukces.