Pójdźmy wszyscy do stajenki

0
62

Pójdźmy wszyscy do stajenki…  Pod takim hasłem 20 grudnia w Szkole Podstawowej w Iłowie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście, aby razem świętować i cieszyć się z nadchodzących świąt. Do wspólnego kolędowania zachęcili nauczyciele rozpoczynając uroczystość kolędą pt. „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Uczniowie klasy V oraz II a przygotowani przez  wychowawczynie Wiolettę Tomaszewską i Agnieszkę Pytkowską oraz katechetkę Ewę Majorek wystąpili w przedstawieniu jasełkowym. Rolę Józefa zagrał Patryk Marczak, a Marii – Aleksandra Geras.

Tradycyjne spotkanie z Jezusem, królami oraz pasterzami urozmaiciły postaci z bajek, które przybyły powitać Maleńkiego i złożyć mu dary. Pięknie zaśpiewały Jezusowi małe aniołki – Julka Błaszczyk, Julka Wilczyńska, Julka Papierowska i Amelka Tomaszewska. Uczniowie klasy II a zatańczyli oraz powiedzieli wiersze Jezusowi. Zgromadzeni mogli posłuchać kolęd  śpiewanych przez chór pod kierunkiem Piotra Jędraszczaka. Na uwagę zasługują też uczniowie klas szóstych i czwartych, którzy, przygotowani przez Urszulę Karazję, zatańczyli w rytm świątecznych melodii.

Do współpracy przy organizacji jasełek zaangażowanych było wielu nauczycieli, m.in.: Hanna Geras, Monika Kujawa, Barbara Żmudzińska, Marzena Ryfa – Kowalczyk.

Warto podkreślić, że zwyczajem świątecznym w tej szkole jest loteria fantowa, którą organizują rodzice uczniów. W tym roku sprzedano ponad 200 losów. Dochód z loterii Rada Rodziców przeznacza na potrzeby szkoły.

.