Pojechali siedemnasty raz

0
87

rajd

20 sierpnia chwilę po 9:00, ponad 700 uczestników wyruszyło z placu Kościuszki w XVII Rodzinnym Rajdzie Rowerowym im. Tadeusza Krawczyka po Ziemi Sochaczewskiej.

Już od godziny 8.00 na placu Kościuszki uczestnicy rajdu odbierali swoje certyfikaty uczestnictwa oraz pamiątkowe koszulki z logo imprezy. W roli komandora rajdu wystąpił Jacek Spilaszek. Przed wyruszeniem w trasę, kilka słów o rajdzie i inicjatywie jego organizowania powiedział poseł Maciej Małecki, swoje wspomnienia i radość z faktu że rajd jest organizowany co roku wyraziła żona śp. Tadeusza Krawczyka. Wszyscy rowerzyści pod przewodnictwem ks. prałata Józefa Kwiatkowskiego, pomodlili się przed rozpoczęciem podróży.

Rowerzystom towarzyszył serwis techniczny, który tradycyjnie zapewniła rodzina patrona rajdu śp. Tadeusza Krawczyka. Ponadto nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie oraz załoga karetki pogotowia.

Rowerzyści pokonali blisko 42-kilometrową trasę z Sochaczewa, przez Mokas, Lasocin, do Miszor. Tam tradycyjnie zorganizowany został piknik z pieczeniem kiełbasek, muzyką oraz konkursami dla dzieci i rodziców.

Rajd został zorganizowany przez Stowarzyszenie Odnowy Sochaczewa “Zamek”, posła Macieja Małeckiego, burmistrza Miasta Sochaczew Piotra Osieckiego, przy współpracy Anny Krawczyk, MOSiR Sochaczew i wójta gminy Brochów Piotra Szymańskiego.

Więcej o rajdzie w najbliższym wydaniu Ziemi Sochaczewskiej.

UM Sochaczew