Policja zlikwidowała uprawę konopi. Mąż Hanny Gronkiewicz-Waltz współwłaścicielem działki

0
218

Policjanci z Sochaczewa zlikwidowali jedną z większych w tym roku na Mazowszu plantacji konopi. Z zabezpieczonych krzewów dilerzy mogliby wprowadzić do obrotu nawet 12 kilogramów marihuany. Do sprawy zatrzymano dwie osoby.

Ustalenia operacyjne kryminalnych z Sochaczewa potwierdziły się wczoraj po południu. Na terenie jednej z rozległych posesji w gminie Nowa Sucha funkcjonariusze ujawnili nielegalną plantację konopi indyjskich. Rośliny rosły w ustronnym miejscu, chronionym przez gęste zarośla.

W sumie policjanci zabezpieczyli 552 krzewy konopi wysokości od 60 – 160 cm.

Kolejne, wykonywane na bieżąco ustalenia funkcjonariuszy, w których brał udział także pies tropiący, doprowadziły do zatrzymania w tej sprawie dwóch mężczyzn w wieku 32 lat, którzy mogą mieć bezpośredni związek z prowadzeniem nielegalnej plantacji.

Obecnie są wykonywane czynności procesowe z ich udziałem.

Za prowadzenie nielegalnej uprawy konopi może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Zespół Prasowy KWP z/s w Radomiu

 

Z ostatniej chwili:

Mąż Hanny Gronkiewicz-Waltz współwłaścicielem działki na której była plantacja

Jak podaje portal onet.pl posesja na której odkryto plantację krzewów konopi indyjskich znajdująca się w miejscowości Antoniew, w gminie Nowa Sucha jest współwłasnością męża Hanny Gronkiewicz-Waltz. Pozostali współwłaściciele to również krewni męża Hanny Gronkiewicz-Waltz. Działka, o powierzchni dziewięciu hektarów, to w tym momencie nieużytek, z kilkoma niezamieszkanymi zabudowaniami, nieogrodzony.

źródło: http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/warszawa-plantacja-konopi-na-posesji-meza-gronkiewicz-waltz/v9hx3j