Powiat inwestuje w szkoły

0
73

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie zakończyło remont w Centrum Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół CKP. Dotyczył on pracowni obróbki skrawaniem, w którym odbywają się zajęcia nauki zawodu. Jest to największa szkolna pracownia zawodowa o powierzchni 180 m2. Zajęcia mają tu uczniowie Technikum w zawodzie technik mechanik i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodach ślusarz i mechanik monter maszyn i urządzeń.

Remont podłogi w tej pracowni był niezbędny, pamiętała ona odległe lata 50-te i zagrażała bezpieczeństwu uczniów. Zarząd Powiatu Sochaczewskiego pojął decyzję o wspomnianym remoncie i przeznaczył na ten cel kwotę około 30.000 złotych. Zamiast dotychczasowej posadzki położono kostkę betonową, którą dodatkowo zabezpieczono przed niekorzystnym wpływem różnych czynników. Zdecydowano się na ten typ posadzki, ponieważ w pracowni mieszczą się ciężkie urządzenia – tokarki, szlifierki.

Teraz podłoga powinna służyć uczniom przez kolejne lata. Szkolne pracownie, w których odbywa się praktyczna nauka zawodu są stopniowo remontowane od roku 2008 roku i dostosowywane do zmieniających się form kształcenia. Oczywiście wymiana wyposażenia jeszcze potrwa, ale najbardziej pilne remonty zostały już wykonane. Teraz kolej na następne.

Grażyna Bolimowska-Gajda

.