Powiatowe święto policji

0
267

Uroczysta zbiórka, awanse na wyższe stopnie, gratulacje i życzenia oraz podziękowania za trudną i odpowiedzialną służbę – tak w skrócie wyglądały powiatowe obchody święta policji w powiecie sochaczewskim. Uroczystość z udziałem policjantów, zaproszonych gości odbyła się w miniony piątek, 15 lipca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, w przededniu 97. rocznicy powołania policji państwowej.

– Chciałbym złożyć szczere gratulacje z racji otrzymanych awansów. Ilość funkcjonariuszy, która je odebrała świadczy, że Wasza praca na to zasługuje. Żyjemy w trochę innych czasach niż policjanci policji państwowej, ale niestety wciąż nasz zawód wiąże się z niebezpieczeństwami i zagrożeniami. Krótki okres, jaki z państwem spędziłem, bo niemal dwa tygodnie pokazał mi, że jesteście zdolni do wielu poświeceń, że praca dla wielu z nas jest pasją, że od odbieracie ją jako misję i służbę społeczeństwu, jako jeden z nadrzędnych celów. Chciałbym podziękować Wam za to, że nie ma spraw błahych, że każdą ze spraw, którą realizujecie – wypełniacie z właściwą powagą i determinacją. Tego oczekuje od nas społeczeństwo. – mówił m.in. podczas uroczystości m. insp. Michał Safjański, nowy komendant powiatowy sochaczewskiej policji.

Głos zabrał też zastępca komendanta ml. inspektor Marek Wójcik. Korzystając z obecności samorządowców, złożył podziękowania za wspieranie policyjnych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa lokalnej społeczności, za przychylny stosunek do policji i spraw związanych z bezpieczeństwem na terenie naszego powiatu. Szczególnie podziękował za pomoc w działaniach na rzecz budowy nowej siedziby komendy.

Samorząd powiatowy, wśród licznie przybyłych gości, w tym wójtów, burmistrza, przedstawicieli instytucji i służb, reprezentowała Jolanta Gonta, starosta sochaczewski, Tadeusz Głuchowski, wicestarosta oraz Andrzej Kierzkowski, przewodniczący Rady Powiatu. Starosta wraz z komendantem policji wręczyli awansowanym policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Otrzymało je 75 funkcjonariuszy z sochaczewskiej komendy i podległych posterunków. Funkcjonariusze wysłuchali podziękowań i słów uznania dla codziennych trudów służby oraz życzeń dalszych sukcesów zawodowych. Nie zabrakło ukłonów w stronę pracowników cywilnych sochaczewskiej komendy, a także rodzin funkcjonariuszy. Oprócz awansów, dwóch policjantów odebrało z rąk mł. insp. Michała Safjańskiego dyplomy za szczególne osiągnięcia w służbie.

– My, samorządowcy przy każdej okazji składamy podziękowania wszystkim naszym służbom, które dbają o bezpieczeństwo naszych mieszkańców, w tym również policjantom za ich pracę i służbę każdego dnia, w każdej sytuacji. W imieniu wszystkich mieszkańców i samorządowców chcę wyrazić słowa podziękowania za Wasz codzienny trud, za to, że czujemy się, ale i jesteśmy bezpieczni. Chcę Wam podziękować za zaangażowanie się w życie w całej naszej społeczności. Poświęcacie niejednokrotnie swój prywatny czas, działając w różnych organizacjach, na rzecz lokalnej społeczności. Potraficie tak dobrze i wspaniale współpracować z innymi służbami mundurowymi, odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w naszym powiecie. To bardzo ważna sprawa. Gratuluję dzisiejszym wyróżniony, życzę kolejnych awansów. Drodzy policjanci i pracownicy cywilni policji, niech Wasza służba i praca będzie zawsze źródłem satysfakcji i zadowolenia, a wszystkim Waszym działaniom towarzyszy ludzka przychylność i życzliwość – mówiła w swym wystąpieniu w imieniu zebranych gości Jolanta Gonta, starosta sochaczewski.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie