Powiatowy Turniej Mini Piłki Nożnej klas IV

0
95

Boisko sochaczewskiego Orkana było dziś areną, na której boje o zwycięstwo toczyli zawodnicy z klas IV z szkół podstawowych powiatu sochaczewskiego. Najpierw zawody rozgrywały się w dwóch grupach, na osobnych boiskach. Tutaj najlepiej poradziły sobie drużyny z gminy Sochaczew, Kozłowa Biskupiego, oraz miejskie Szkoły Podstawowe nr 3 i 4. Mecz o III miejsce pomiędzy SP3 a gminą Sochaczew potoczył się korzystniej dla drużyny reprezentującej szkoły z terenu gminy. W finale szkoła z Kozłowa Biskupiego zasłużenie wygrała z SP4, choć po pierwszych minutach meczu to SP4 wyglądała na groźniejszego przeciwnika.

W reprezentacji każdej ze szkół można było zobaczyć zawodników grających w lokalnych klubach piłkarskich. Dobrze radzili sobie zawodnicy Promyka Nowa Sucha i Unii Boryszew. To oni stanowili trzon reprezentacji Kozłowa Biskupiego oraz SP4. Z dobrej strony pokazali się też zawodnicy Orkana, Feliksowa, czy KS Teresin. Piłkarze z jednego klubu, często musieli grać przeciwko sobie w reprezentacjach szkolnych. Również współpraca w jednej drużynie szkolnej z kolegami, którzy zazwyczaj grają w innym klubie była dla wielu świetną lekcją.

Trenerzy tuż po pasjonującym finale zapowiedzieli podwojenie wysiłków przed kolejnym turniejem. Organizatorzy obiecali, że szansa na rewanże może się pojawić już w dzień dziecka. Dzięki bardzo dobrej organizacji zawodów udało się utrzymać pozytywną atmosferę wśród kibiców jak i zawodników, co wróży, że i oni z chęcią pojawią się na kolejnej edycji turnieju.