Pożar budynku gospodarczego w Przejmie

23 czerwca, o godzinie 11:13, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie przyjął zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego na terenie jednego z gospodarstw w miejscowości Przejma (gmina Iłów). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Iłowie, Giżycach i Brzozowie.

Po dojeździe i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że pożarem w całości objęte jest pomieszczenie kuchenne znajdujące się w parterowym budynku gospodarczym. W wyniku pożaru poszkodowany został mężczyzna, któremu pomocy udzielał zespół ratownictwa medycznego.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego wody w natarciu do wnętrza palącego się pomieszczenia, wyniesieniu butli z gazem oraz jej schłodzeniu. Dalsze czynności polegały na zabezpieczeniu pobliskiego terenu do lądowania helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, któremu przekazano poszkodowanego.

Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone przez 6 strażaków PSP i 18 strażaków OSP zakończono o godzinie 12:35.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. T. Fijołek

.