Pożar budynku magazynowego w Brzozowie Starym

12 kwietnia, o godzinie 3:42, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie odebrał zgłoszenie o pożarze budynku magazynowego w Brzozowie Starym (gmina Iłów). Do zdarzenia zadysponowany został zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Brzozowie i Giżycach.

Po dojeździe zastępów i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że w budynku magazynowym pełniącym funkcję przechowalni owoców pali się wyposażenie oraz sprzęt rolniczy. Właściciel obiektu przed przybyciem straży pożarnej podjął próbę gaszenia pożaru, w wyniku czego uległ zatruciu dymem.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, a następnie podaniu jednego prądu gaśniczego wody w natarciu na ognisko pożaru. Równolegle ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, który następnie został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Po przebadaniu nie stwierdzono konieczności hospitalizacji mężczyzny. W dalszej kolejności usunięto z budynku spalone wyposażenie i sprzęty, a następnie dokładnie je dogaszono.

Akcję ratowniczo-gaśniczą prowadzoną przez 3 strażaków PSP i 12 strażaków OSP zakończono o godzinie 5:42.

Tekst: st. kpt. T. Fijołek, zdjęcia: mł. asp. G. Kuras

.