Pożar budynku mieszkalnego w Konarach

29 kwietnia, o godzinie 20:08, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym w miejscowości Konary (gmina Brochów). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że pożarem objęta jest kotłownia w budynku mieszkalnym. Lokatorzy opuścili dom przed przybyciem zastępów PSP.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu oraz wprowadzeniu dwóch prądów gaśniczych wody w natarciu do wnętrza budynku. Następnie nadciśnieniowo oddymiono pomieszczenia, a spalone wyposażenie wyniesiono na zewnątrz celem dokładnego dogaszenia. W trakcie prowadzenia działań gaśniczych do ratowników zgłosiła się jedna z osób zamieszkujących budynek, uskarżająca się na złe samopoczucie. Kobiecie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy (wsparcie psychiczne, tlenoterapia) do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego.

W trwających do godziny 21:55 działaniach brało udział 7 strażaków, pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne i policja.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. T. Fijołek

.