Problemów z parkowaniem ciąg dalszy

4
169

Mimo działań policji i informacji w mediach ciągle na ulicy Sienkiewicza oraz w centrum miasta dochodzi do nieprawidłowego parkowania przez kierujących.

Mieszkańcy skarżą się na brak możliwości przejścia chodnikiem, ponieważ ciąg samochodów zmusza ich do chodzenia ulicą, pojazdy również parkują tuż przed przejściami dla pieszych co utrudnia bezpieczne przejście przez drogę na drugą stronę. Niewłaściwe parkowanie utrudnia również kierowcom MZK manewrowaniem autobusami pomiędzy pojazdami, które tak zaparkowały.

Kierowcy w poszukiwaniu wolnego miejsca dla swojego auta, bardzo często nie patrzą na znaki. Interwencje policjantów kończą się zazwyczaj ukaraniem sprawcy wykroczenia mandatem karnym lub odholowaniem pojazdu. Policjant jest zobligowany do odholowania pojazdu w razie kiedy kierujący nie stosuję się do znaku B-36 (zakaz zatrzymywania się) z tabliczką T-24 („tabliczka wskazująca, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela), gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub zagraża bezpieczeństwu oraz kiedy pojazd stoi na miejscu dla inwalidów bez karty parkingowej.

Jak uniknąć holowania pojazdu i nie narazić się na niepotrzebne koszty?

Metoda jest prosta! Należy patrzeć na znaki i myśleć o bezpieczeństwie innych uczestników ruchu drogowego.

Za tego typu wykroczenia grozi mandat karny w wysokości 100 złotych. Doliczany jest również 1 punkt karny. Należy w tym miejscu dodać, że za holowanie pojazdu na parking trzeba zapłacić około 500 złotych. Auto zostaje usunięte na koszt właściciela.

 

Od redakcji: Samochód na zdjęciu (zdjęcie i tekst otrzymaliśmy od Policji) jest zaparkowany wprawdzie za znakiem zakazu, ale nie utrudnia przejazdu innym samochodom, ani przejścia pieszym. Może po prostu ktoś ukradł tabliczkę „nie dotyczy chodnika” lub złośliwie jej tam nie powiesił. Obok są przecież płatne parkingi, to czemu auto miałoby stać za darmo ?

4 KOMENTARZE

  1. Parkowanie w Sochaczewie to dramat dla kierowcy , Parkigi płatne miniaturki . Jedziesz z osobą starsza i musisz przejść kilometr by zrobić zakupy bo przy sklepach nie można zaparkować , brak miejsc lub zakaz .

Comments are closed.