Program „Zdrowe nietrudne” w Szkole Podstawowej w Kamionie

0
36

Zdrowe nietrudne to tytuł programu edukacyjnego skierowanego do uczniów szkół podstawowych i przedszkoli na terenie całego kraju. Głównym celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych a także zdrowego stylu życia. Organizatorem programu jest firma Kupiec.

W dniu dzisiejszym zrealizowaliśmy jeden z pierwszych scenariuszy „Poszukiwacz zdrowej energii”. Uczniowie poznali Witaminkę Celinkę i Wafelka Stefcia. Wszyscy dowiedzieli się jak ważne są węglowodany i białka dla dzieci przy zwiększonej aktywności fizycznej i skąd je czerpać. Poznały Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Zrozumiały jak istotne dla ich prawidłowego rozwoju jest uprawianie sportów. Dużo zabawy do zajęć wprowadziły kalambury w których to uczeń, za pomocą ruchu lub gestu, przedstawiał wylosowane hasło z nazwą dyscypliny sportowej. Po dużej dawce wiedzy i zabawy przeszliśmy do praktyki. Wspólnie zrobiliśmy „koktajl mocy” i „kulki sportowca”, czyli zdrowe przekąski. Przekonaliśmy się próbując ich, że zdrowe jedzenie może być bardzo smaczne a przy tym słodkie bez użycia cukru.

Po zakończonych zajęciach każde dziecko otrzymało do domu książeczkę „Rodzina przygód” zawierającą m.in. propozycję wspólnego rodzinnego przygotowywania zdrowych posiłków i planowania tygodniowych jadłospisów.

Kolejne zajęcia poświęcone będą witaminom i składnikom mineralnym niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Szkoła Podstawowa w Kamionie

.