Promyk Nowa Sucha. Juniorzy …

0
31

Juniorzy czekają na wygraną

Znicz II Pruszków – Promyk Nowa Sucha

             3 – 3             

W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Znicz II Pruszków zremisował z Promykiem Nowa Sucha 3:3 (2:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Aleksander Psiuk x2 i Damian Chełmiński.

Wyjazdowe mecze w środku tygodnia zasadniczo bywają sporym problemem, ale z racji tego, że potrzebujemy punktów to była wśród nas duża mobilizacja. Udowodniliśmy to od początku meczu, a szczególnie przy pierwszej bramce. Piłkę przejął Damian Kaczor, odegrał do Aleksandra Psiuk, a drugi z wymienionych wyprowadził nas na prowadzenie. Mecz był jednak wyrównanym widowiskiem i Znicz nie zamierzał tak łatwo odpuszczać. Gospodarze jeszcze w pierwszej połowie odpowiedzieli dwoma golami i nasza sytuacja obróciła się o 180 stopni. Na szczęście na drugą połowę zostawiliśmy sobie wolę walki i zaangażowanie, które przełożyliśmy na chęć odniesienia zwycięstwa. Formę strzelecką z pierwszej połowy utrzymał Aleksander Psiuk, który wykorzystując niezdecydowanie obrońcy przejął futbolówkę i wyrównał stan rywalizacji. Na tym jednak nie poprzestaliśmy, ponieważ gdy w pole karne wpadł Damian Kaczor to dostaliśmy szanse na gola z rzutu karnego, gdyż nasz zawodnik został sfaulowany. Z punktu oddalonego o 11 metrów od bramki nie pomylił się Damian Chełmiński i byliśmy bardzo blisko sięgnięcia po komplet punktów. Nadzieja na zwycięstwo utrzymywała się właściwie do końca rywalizacji, ale na sam koniec rywale także otrzymali rzut karny. Gracz Znicza również spełnił pokładane w nim nadzieje i z Pruszkowa wróciliśmy z zaledwie jednym punktem. Wygrana była blisko, ale niestety dalej musimy czekać na pierwszą wygraną.

Wystąpiliśmy w składzie: Maciej Grochowski, Igor Szatkowski, Jakub Teodorowicz, Jakub Felczyński, Mateusz Mycka, Kamil Kościug, Paweł Księżak (Antoni Rejman), Damian Chełmiński, Damian Kaczor, Mateusz Kukieła (Damian Łukawski) i Aleksander Psiuk.

Tabela I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych:

Pos Zespół M Goals +/- Pkt
1 Delta Warszawa 5 23 16 13
2 Wilga Garwolin 5 10 5 12
3 Mazowsze Miętne 5 9 -3 9
4 Znicz II Pruszków 6 11 -5 9
5 Jedność Żabieniec 6 11 -2 8
6 Perła Złotokłos 5 11 4 7
7 Promyk Nowa Sucha 6 10 -6 2
8 Rakovia Warszawa 6 8 -9 1

 

Karol Drązikowski