Promyk Nowa Sucha. Koniec przygody z Ligą Okręgową

0
137

W drugim meczu barażowym o utrzymanie w Warszawskiej Lidze Okręgowej Agape Białołęka wygrało z Promykiem Nowa Sucha 1:0 (0:0). Gol dla gospodarzy padł w 61 minucie.

Wynik dwumeczu 5:0 dla Agape Białołęka.

Żółte kartki Promyka: 15′ Marcin Gajda, 78′ Kamil Marcinkowski. Widzów 80.

Po pierwszym meczu trudno było się spodziewać, że będziemy w stanie odrobić straty i jedyne co mogło wprawić w zakłopotanie rywali to szybko strzelona bramka. Mieliśmy nawet swoją okazję w ósmej minucie, ale nie po raz pierwszy w tym sezonie zabrakło zdecydowania. Pierwsza połowa przyniosła sporo walki i kilka okazji obu zespołów, ale nikomu nie udało się wyjść na prowadzenie. Bliżej osiągnięcia celu byli gospodarze, którzy najpierw prawie skopiowali bramkę na 1:0 ze spotkania w Nowej Suchej gdy wykonywali rzut rożny, a następnie w jednej z kolejnych akcji futbolówka wylądowała na słupku. Brak skuteczności zdominował rywalizację do przerwy, ale po zmianie stron można było się spodziewać przełamania. Na nasze nieszczęście dokonał tego zespół gospodarzy i po prostopadłym zagraniu gracz przeciwnika znalazł się oko w oko z bramkarzem Promyka. Minął go i dał radość rywalom trafiając do siatki. Nasz zespół pokazał jednak charakter i się nie podłamał tylko do końca walczył o zwycięstwo. Swoją robotę zrobił Bartłomiej Dragański nie dając się już więcej pokonać, a reszta drużyny szukała szczęścia w ofensywie. Wbrew pozorom dwukrotnie udało nam się umieścić futbolówkę w siatce i oba trafienia można by przypisać Sylwestrowi Płachecie, gdyby nie jedna ważna zasada gry w piłkę nożną. W obu przypadkach nasz gracz znajdował się na pozycji spalonej. W prawidłowy sposób nie udało nam się odwrócić losów rywalizacji i w ostatnim meczu tego sezonu schodzimy z boiska pokonani. Cały dwumecz barażowy przegrywamy 5:0 i tak oto kończy się nasza przygoda z Ligą Okręgową. Pozostaje nadzieja, że jeszcze kiedyś do niej wrócimy.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Dragański, Dominik Popławski, Marek Simiński, Marcin Jaworski (67′ Piotr Kamiński), Łukasz Pacholski, Michał Maciak (85′ Filip Orłowski), Marcin Nowak, Marcin Gajda, Kamil Marcinkowski, Łukasz Piórkowski (70′ Mariusz Mikulski) i Sylwester Płacheta (82′ Rafał Dalke).