41

Udany początek Młodzików Młodszych

KS Raszyn – Promyk Nowa Sucha

0 – 1

W meczu III Warszawskiej Ligi Młodzików Młodszych KS Raszyn przegrał z Promykiem Nowa Sucha 0:1 (0:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Dawid Błaszczyk.

Początki zawsze bywają trudne, ale po spadku do III Ligi mamy chęć udowodnienia, że był to wypadek przy pracy. Od początku spotkania osiągnęliśmy przewagę, ale nie mogliśmy znaleźć sposobu na defensywę rywali. Na różne sposoby próbowaliśmy się przebić atakiem pozycyjnym, ale maksymalnie co nam się udawało to trafić w poprzeczkę. Gospodarze nastawieni na kontratak też nie próżnowali i potrafili się odwdzięczyć podobnym uderzeniem. Na szczęście decydująca akcja została wyprowadzona przez zespół Promyka w drugiej połowie. Trafienie na wagę wygranej zaliczył Dawid Błaszczyk i trzy punkty odjechały do Nowej Suchej. Spotkanie to pokazało, że mamy potencjał do wygrywania meczy, ale mimo osiągniętej przewagi musieliśmy drżeć o wynik do końcowego gwizdka. Z drugiej strony jeśli będziemy co tydzień wygrywać po 1:0 to nie ma się co martwić.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Igor Kowalski, Bartosz Bernaszuk, Bartosz Figat, Nikolas Krzemiński, Wiktor Sot, Mateusz łukawski, Oliwier Tataj i Dawid Błaszczyk. Grali także: Bartosz Szałaj, Paweł Rozmarynowski, Kamil Malara, Mikołaj Zabłocki oraz Adam Malczenko.

2 – 5

W meczu Warszawskiej Klasy A Promyk Nowa Sucha przegrał z Partyzantem Leszno 2:5 (1:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Kamil Marcinkowski (7′) i Marcin Jaworski (68′ – rzut karny). Gole dla gości padły w 8, 52, 58, 68, 82 i 90+1 minucie.

Żółte kartki Promyka: 31′ Adrian Chałubek, 53′ Mariusz Mikulski, 67′ Karol Kaźmierczak, 80′ Marcin Gajda. Widzów 40.

Po porażce w Passie szybko chcieliśmy powrócić na właściwe tory. Sytuacja do tego była idealna, gdyż mecz odbywał się na stadionie w Nowej Suchej, gdzie Promyk prezentuje się znacznie lepiej. Od początku ruszyliśmy na przeciwnika i stworzyliśmy kilka groźnych akcji. Dzięki temu po paru minutach Kamil Marcinkowski zdecydował się na indywidualny rajd i mimo asysty obrońców Partyzanta piłka ostatecznie wylądowała w siatce. Wydawało się, że teraz będzie już łatwiej i będziemy powiększać przewagę, ale odpowiedź gości była natychmiastowa. Minutę później rywale przeprowadzili akcję prawym skrzydłem i mocne uderzenie odbiło się od słupka i wpadło do siatki. Trafienie to dało dużo wiary przeciwnikowi i zaczęli oni coraz śmielej atakować. Promyk też szukał swoich szans, ale skuteczność nie jest ostatnio naszą mocną stroną. W takiej sytuacji pierwsza połowa zakończyła się remisem i z niecierpliwością czekaliśmy na drugie 45 minut. Niestety rozpoczęły się one dla nas bardzo źle. Partyzant zmotywowany dobrą pierwszą połową ruszył do ataku i wykorzystywał szybkość swojego napastnika. Jego pierwsze dwie próby okazały się niecelne, ale w myśl przysłowia za trzecim razem już się nie pomylił i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Gospodarze próbowali na taki obrót spraw odpowiedzieć, ale tylko nadziali się na kolejną kontrę i zrobiło się 1:3. W nas tliła się jednak nadzieja, że do końca rywalizacji pozostało jeszcze pół godziny i taką stratę można jeszcze odrobić. Tym bardziej, że dziesięć minut później z rzutu karnego trafił Marcin Jaworski. Atakowaliśmy coraz śmielej, ale to przeciwnik tego dnia prezentował się dużo lepiej. Na osiem minut przed końcem podwyższył swoje prowadzenie czym pogłębił nasze zwątpienie, a dobił nas w doliczonym czasie gry. Niestety w słabym stylu przegrywamy więc drugie spotkanie i bliżej nam w tej chwili do strefy spadkowej niż do czołówki tabeli.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Dragański, Kamil Dalke, Marcin Jaworski, Mariusz Mikulski (53′ Karol Kaźmierczak), Michał Maciak (89′ Karol Drązikowski), Adrian Chałubek, Marcin Gajda, Łukasz Piórkowski, Kamil Marcinkowski, Tomasz Jurczak (60′ Rafał Dalke) i Artur Rogala.

1 – 2

W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha przegrał z Mazowszem Miętne 1:2 (0:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Damian Chełmiński.

Poprzedni sezon zakończyliśmy o jedno oczko wyżej w tabeli niż Mazowsze Miętne, co zasadniczo oznaczało spadek naszych rywali, ale w wyniku wycofania Ożarowianki Ożarów, gracze z Miętne powrócili do grona pierwszoligowców. Z naszej perspektywy oznaczało to, że bezwzględnie potrzebujemy w tym meczu punktów, gdyż mogą one mieć duże znaczenie w walce o utrzymanie. Od pierwszych minut widać było, że obie drużyny pilnują siebie w defensywie i wszelkie próby ataków były likwidowane zanim zrobiło się na prawdę groźnie. Dzięki temu w pierwszej połowie nie ujrzeliśmy goli, ale można się było spodziewać, że w miarę upływu czasu napastnicy będą mieli więcej do powiedzenia. Groźnie robiło się zarówno pod jedną jak i drugą bramką, a decydujące dla losów rywalizacji okazały się akcje przeprowadzane lewą stroną. Najpierw w taki sposób naszą defensywę sforsowało Mazowsze i strzałem po długim rogu wyszło na prowadzenie. Promykowi akcja naszą lewą stroną przyniosła rzut karny, który na gola zamienił Damian Chełmiński. Ostatnie słowo należało jednak do gości, którzy wręcz powtórzyli akcję bramkową na 1:0 i zgarnęli komplet punktów. My niestety dalej pozostajemy bez punktów i dalej musimy szukać swoich szans.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Kowalski, Kamil Kościug, Jakub Felczyński, Maciej Grochowski, Kacper Drązikowski (Sebastian Siekielski (Igor Szatkowski)), Mikołaj Krzemiński (Antoni Rejman), Paweł Księżak, Damian Chełmiński, Aleksander Psiuk (Jakub Teodorowicz), Mateusz Kukieła (Szymon Gajda) i Damian Kaczor.

9 – 3

W meczu VI Warszawskiej Ligi Orlików Promyk Nowa Sucha wygrał z Ożarowianką II Ożarów 9:3.

Pierwszy mecz ligowy to zawsze duża niewiadoma. Trudno spodziewać się jak zaprezentuje się drużyna, która dotychczas nigdy nie walczyła o punkty. Na szczęście nas zespół był niesamowicie zmotywowany i od początku ruszył na przeciwnika. Momentalnie przyniosło to efekt i po 30 sekundach za sprawą Krystiana Kocimskiego wyszliśmy na prowadzenie. Co prawda pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem 2:1 dla Promyka, ale nasz zespół mocno przeważał. Udokumentować to udało się dopiero w drugiej części meczu, gdy zdobyliśmy pięć bramek nie pozwalając przeciwnikowi na ani jedno trafienie. Akcje były zespołowe i przyjemnie się oglądało jak gospodarze zwiększają przewagę. Wysokie prowadzenie pozwoliło na duże roszady w składzie, ale obraz gry nie uległ zmianie. Dalej Promyk był stroną dominującą, ale przy tak korzystnym wyniku momentami gubiliśmy koncentrację i zawodziła skuteczność. W ten sposób zarówno trzecia jak i czwarta kwarta zakończyły się remisami, a po końcowym gwizdku na tablicy wyników widniało 9:3. Pierwszy mecz należy więc zaliczyć do udanych. Teraz czeka nas spotkanie wyjazdowe, ale liczymy, że będzie ono równie udane jak to rozegrane na orliku w Kozłowie Biskupim.

Wystąpiliśmy w składzie: Ksawery Ciura, Kuba Kasperek, Konrad Kornacki, Jakub Kowalski, Maciej Wasilewski, Tomasz Brzeziński, Krystian Kocimski, Adam Mońka, Jakub Brzeziński, Piotr Kowalik, Kacper Błaszkiewicz i Marcel Wawrzyńczak.

5 – 4

W meczu III Warszawskiej Ligi Młodzików Starszych Promyk Nowa Sucha wygrał z KS Teresin 5:4 (1:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Ksawery Pętlak x4 i Maciej Księżak.

Rocznik 2005 zdążył nas już przyzwyczaić do dużych emocji, bo mimo, że każdy sezon kończyli awansem to często na tan sukces trzeba było czekać do końcowego gwizdka, a ostatnio to nawet jeden dzień dłużej. Zwykle nerwowo robiło się więc pod koniec rozgrywek, ale teraz już początek mógł przyprawić o zawrót głowy. Pierwsze minuty jak i całe 30 minut można by rzec, że były spokojne. Najpierw wyszliśmy na prowadzenie za sprawą Ksawerego Pętlak, ale goście nie pozostali dłużni i także trafili do siatki. Wyrównany stan meczu pozwalał twierdzić, że w drugiej połwowie będzie równie ciekawie, ale mało kto się spodziewał, że zawodnicy zaserwują nam prawdziwy „roller coaster”. Zaczęło się niewinnie, gdy goście wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Nasz zespół nie zwykł tak łatwo tracić punkty na własnym stadionie więc zabrał się ostro do pracy. Efektem tego były gole Ksawerego Pętlak i Macieja Księżaka. W ten sposób w 5 minut odwróciliśmy stan rywalizacji. Można było założyć, że wypracowanej przewagi już nie oddamy, ale rywale zupełnie się z tym nie zgodzili. Dzięki temu od 46 do 48 minuty dwukrotnie trafili do siatki i ponownie wyszli na prowadzenie. Na nasze szczęście dobrze tego dnia dysponowany był Ksawery Pętlak. To on w ostatnich 10 minutach dwa razy wpisał się na listę strzelców i łącznie z czterema golami na koncie poprowadził zespół do zwycięstwa. W bardzo nerwowych okolicznościach zdobywamy więc bardzo cenne pierwsze trzy punkty.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Jakub Szypszak, Jan Kowalik, Patryk Woliński, Ksawery Pętlak, Kacper Plichta, Bartosz Sokołowski, Oliwier Dąbrowski i Maciej Księżak. Grali także: Bartosz Plichta, Piotr Kuran, Łukasz Rogalski, Bartłomiej Pytkowski, Gracjan Woś oraz Szymon Kowalski.