Promyk Nowa Sucha. Młodzicy Starsi i Rocznik 2008

0
54

Kolejne nowe wyzwania Młodzików Starszych

Rocznik 2005 Promyka dotychczas każdy sezon kończy awansem, choć za każdym razem jest o niego coraz trudniej. Jesteśmy już w III Lidze i zastanawiamy się jak teraz poradzi sobie nasz zespół, który w niedzielę rozpoczyna ligową rywalizację. W tej sytuacji sprawdźmy jak wyglądał okres przygotowawczy naszej drużyny.

Podobnie jak rocznik 2006 nasza drużyna nie próżnowała już od końca rozgrywek i zaraz po ich zakończeniu wystąpiła na turnieju w Feliksowie. Zaprezentowała się tam wręcz rewelacyjnie, gdyż po ograniu wszystkich bez straty bramki sięgnęliśmy po okazały puchar i komplet nagród indywidualnych. Po udanych zawodach zespół postawił na treningi, a ich kulminacją był obóz szkoleniowy w Ustce. Po powrocie znad morza podopieczni Krzysztofa Kaczora zagrali dwa mecze kontrolne z reprezentantami zarówno wyższej jak i niższej ligi. Wyniki sparingów pokazały, że aktualnie znajdujemy się najprawdopodobniej we właściwym miejscu, gdyż ogrywamy Piasta Feliksów (VI Liga) i przegrywamy z Unią Boryszew (II Liga).

Warto odnotować też kilka roszad kadrowych. Wcześniej wypożyczeni z Czarnych Bednary Bartosz Plichta, Gracjan Woś i Szymon Kowalski teraz już dołączyli do nas na stałe. Mamy jednak więcej nowych twarzy, choć większość już od dłuższego czasu trenuje w Promyku. Okazję do oficjalnego debiutu będą mieli teraz Patryk Adamiec, Grzegorz Foks, Szymon Godziszewski, Jakub Jaworski i Kacper Marcinkowski. Sytuacja wygląda więc dość dobrze, gdyż kadra się rozszerza, a nie odnotowaliśmy transferów do innych klubów. Całą kadrę znajdziecie tradycyjnie w zakładce „KADRA„.

Na koniec przechodzimy już jednak do startu rozgrywek. Pierwszym rywalem w niedzielę o 12:00 będzie KS Teresin i nie ma co ukrywać, że liczymy na komplet punktów. Powodzenia!

.

Rocznik 2008 wkracza do gry

Do podsumowania okresu przygotowawczego pozostała nam już tylko jedna drużyna, ale będziemy się jej przyglądać z dużym zaciekawieniem. Dzieje się tak, ponieważ 10 września 2015 roku rocznik 2008 odbył pierwszy trening. Minęły dwa lata i uznaliśmy, że to jest ten moment, gdy będziemy oglądać naszych młodych piłkarzy w ligowej rywalizacji. Przez ten czas ciężko trenowaliśmy i od czasu do czasu graliśmy mecze kontrolne, choć bardzo często była to wewnętrzna gra ze starszym rocznikiem. Takie spotkania bardzo dużo uczą, ale to czego nauczyły dowiemy się dopiero, gdy dojdzie do walki o punkty.

O pierwsze zdobycze powalczymy w składzie, który znajdziecie w zakładce „KADRA„, choć grupa ta cały czas się rozszerza, gdy tylko spełnione zostaną wszystkie formalne wymagania umożliwiające rejestrację zawodnika w MZPN. Wszyscy tam wymienieni będą mieli okazję do oficjalnego piłkarskiego debiutu w barwach Promyka. W formie ciekawostki warto zwrócić uwagę na dwóch graczy. Po raz pierwszy od bardzo dawna lub też w ogóle w KS Promyk Nowa Sucha występować będą bracia bliźniacy 🙂

Teraz jednak koligacje rodzinne schodzą na dalszy plan, bo zbliżamy się do inauguracji rozgrywek. W niedzielę o 10:00 na orliku w Kozłowie Biskupim zmierzymy się z Ożarowianką II Ożarów. Warto więc rozpocząć od mocnego uderzenia. Powodzenia!

Karol Drązikowski