Promyk Nowa Sucha. Mordercza walka z upałem

0
101

Promyk Nowa Sucha – Orzeł Kampinos

           1 – 2          

W meczu kontrolnym Seniorów Promyk Nowa Sucha przegrał z Orłem Kampinos 1:2 (0:1). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Marcin Gajda.

W kolejnym sparingu spotkaliśmy się z rywalem, z którym grać będziemy także w „A” klasie. Uwzględniając jednak warunki pogodowe to nie Orzeł był naszym największym przeciwnikiem. Przy niesamowitym upale obie drużyny stoczyły nierówny pojedynek z samym sobą, a do tego walczyły jeszcze o zwycięstwo. Mimo niesprzyjających okoliczności, z obu stron dało się zauważyć fajne akcje, ale skuteczność nie była najlepszą stroną zarówno Orła jak i Promyka. Gospodarze najbliżej wyjścia na prowadzenie byli, gdy próba Rafała Dalke wylądowała na słupku, ale ostatecznie to goście osiągnęli zamierzony cel. Uderzenie z ostrego kąta odbił Bartłomiej Dragański, ale najszybciej do piłki dopadł gracz Orła i otworzył wynik rywalizacji. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Dalej zawodziła skuteczność z obu stron, choć bliżej gola byli rywale. To oni celnie uderzali, ale dobrze w bramce interweniował nasz bramkarz. Po stronie Promyka było znacznie gorzej. Nasze uderzenia lądowały wysoko nad bramką, a czasami też nad piłkochwytem. Taka tendencja przełożyła się też na to kto zdobył następnego gola. Zawodnik przeciwnika uderzył z dystansu, ale golkiper z Nowej Suchej zdołał odbić to uderzenie. Zabrakło jednak asekuracji i podobnie jak przy pierwszym trafieniu najszybciej do piłki dobiegł gracz gości i podwyższył prowadzenie. Wyraźnie nam się nie układało, ale zdołaliśmy zdobyć honorową bramkę. Sygnałem, że jest to możliwe było uderzenie z rzutu wolnego w poprzeczkę. Przy kolejnym stałym fragmencie ponownie do piłki podszedł Marcin Gajda, ale tym razem z pomocą przyszedł mu zawodnik gości. Futbolówka po drodze odbiła się od muru czym zaskoczyła bramkarza Orła i wylądowała w siatce. Na wyrównanie nie wystarczyło nam już czasu i zeszliśmy z boiska pokonani.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Dragański, Karol Drązikowski, Mariusz Mikulski, Kamil Dalke, Łukasz Pacholski, Michał Maciak, Tomasz Jurczak, Marcin Gajda, Kamil Marcinkowski, Rafał Dalke i Adrian Chałubek. Grali także: Maciej Nowicki i Michał Dobkiewicz.

Karol Drązikowski