Promyk Nowa Sucha. Pierwszy sparing wygrany

0
90

W meczu kontrolnym Seniorów Promyk Nowa Sucha wygrał z Guzovią Guzów 6:2 (1:2). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Paweł Zienkiewicz x3, Maciej Nowicki, Adrian Chałubek i Dominik Popławski.

Nasz zespół ciągle jeszcze trwa w sezonie urlopowym i ciężko o ułożenie stabilnej (podstawowej) jedenastki. Stąd też nadal testujemy. Mecz rozpoczęliśmy dość dobrze i szybko przejęliśmy inicjatywę. Długo utrzymywaliśmy się przy piłce na połowie przeciwnika i po paru minutach wyszliśmy na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego strzałem głową na bramkę zamienił Maciej Nowicki. Wydawało się, że jesteśmy na dobrej drodze do odniesienia spokojnego zwycięstwa, ale sytuacja zaczęła się powoli komplikować. Dalej mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki, ale to rywale umiejętnie nas kontrowali. Najpierw dośrodkowanie z lewej strony skończyło się golem zdobytym głową, a następnie napastnik Guzovii wykorzystał prostopadłe podanie i nie miał problemów z pokonaniem naszego bramkarza. Dzięki temu mimo optycznej przewagi w pierwszej połowie, na przerwę zeszliśmy z jednobramkową stratą. Nie zamierzaliśmy się jednak pogodzić z takim rezultatem i po zmianie stron ruszyliśmy do ataku. Potwierdzeniem naszych zamiarów były dwa gole Pawła Zienkiewicza i drugie w tym meczu wyjście na prowadzenie. Dodało nam to pewności siebie i nasza gra wyglądała już dużo swobodniej. Miało też to przełożenie na powiększanie swojej przewagi. Swoją pierwszą bramkę po wyleczeniu kontuzji z obozu w Międzyzdrojach zdobył Adrian Chałubek, a na listę strzelców wpisał się także Dominik Popławski. Wysokie zwycięstwo przypieczętował Paweł Zienkiewicz kompletując hat-tricka. Do rozpoczęcia ligi pozostały nam dwa tygodnie więc wchodzimy teraz decydującą fazę przygotowań.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Dragański, Karol Drązikowski, Marcin Gajda, Karol Kaźmierczak, Maciej Nowicki, Michał Maciak, Dawid Stypuła, Łukasz Piórkowski, Zawodnik Testowany 1, Adrian Chałubek i Paweł Zienkiewicz. Grali także: Dominik Popławski, Łukasz Pacholski, Kamil Marcinkowski oraz Jarosław Pensiek.