Promyk Nowa Sucha. Rocznik 2006 gotowy na grę w dziewiątkach

1
43

Dużo zmian czeka w nadchodzącym sezonie Młodzików Młodszych. Po pierwsze i chyba najważniejsze zaczynamy rywalizację w dziewięcioosobowych składach. Do tego dochodzi też gra na spalone. Mamy więc o dwóch graczy więcej, a formacja obronna będzie miała okazję wykazać się nie tylko umiejętnościami piłkarskimi, ale także zmysłem taktycznych. Wszystkie te warianty zaprezentujemy w praktyce w pierwszym meczu ligowym, który już niebawem więc czas najwyższy, aby podsumować cały okres przygotowawczy.

Nasi piłkarze właściwie nie mieli przerwy w zajęciach, ponieważ po zakończeniu rozgrywek od razu rozegrali sparing z AP Sochaczew. Bardzo wysokie zwycięstwo pozwalało wierzyć, że poprzedni nieudany sezon szybko odejdzie w niepamięć. Podopieczni Rafała Murasa mieli niejako dwa zgrupowania. Najpierw na początku lipca wybraliśmy się na turniej do Augustowa. Spędziliśmy tam kilka dni i w ostatecznym rozrachunku stanęliśmy na podium całej rywalizacji. Była to fajna przygoda, gdyż w krótkim czasie rozegraliśmy 5 meczy pozwalających przystosować się do nowych warunków gry w piłkę. Miesiąc później nastąpił kolejny obóz, choć tu już zaprowadziła nas tradycja. Jak co roku latem ruszyliśmy do Ustki, by tam doskonalić swoje umiejętności. Były treningi piłkarskie, zajęcia biegowe czy też sparingi, ale nie zabrakło też zwykłych zabaw na plaży czy wizyty w morzu. Naładowani pozytywną energią powróciliśmy do domów, a na tydzień przed startem rozgrywek przeprowadziliśmy próbę generalną. Rywalem była boryszewska Unia i mimo, że przeciwnik przeważał to my byliśmy niezwykle skuteczni. Wszystko skończyło się wygraną Promyka i pozostała nadzieja, że owa skuteczność będzie nam towarzyszyć cały czas.

Nieodłącznym elementem okresu przygotowawczego są też roszady kadrowe, a tych trochę się nazbierało. Możemy odnotować trzy transfery i każdy z nich to przejście z Promyka do innego Klubu. Mateusz Boczkowski trafił do KS Teresin, Kacper Kamiński do Unii Boryszew, a Szymon Wittan do Piasta Feliksów. Byłym już zawodnikom życzymy powodzenia w nowych drużynach i samych sukcesów w dalszej piłkarskiej karierze. Ubytki kadrowe trzeba było uzupełnić więc nasza szeroka kadra w nadchodzącym sezonie szybko się rozszerzyła. Tym razem okazję do oficjalnych debiutów w rozgrywkach ligowych będą mieli Kacper Hołuj i Ignacy Mikulski, dlatego życzymy aby były to debiuty zwycięskie. Całą kadrę na nadchodzący sezon znajdziecie w zakładce „KADRA„.

Przechodzimy już jednak do najważniejszego punktu. W sobotę o 10:00 na wyjeździe rozegramy swój pierwszy mecz z KS Raszyn. Uwzględniamy nowe zasady, nowe boiska i inne zmiany, ale liczymy, że ten pojedynek będzie wygrany. Powodzenia!

Karol Drązikowski

1 KOMENTARZ

Comments are closed.