0
32

Promyk Nowa Sucha – Piast Feliksów

3 – 0

W meczu Warszawskiej Klasy A Promyk Nowa Sucha wygrał z Piastem Feliksów 3:0 (2:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Tomasz Jurczak (35′) i Marcin Jaworski (45’+3, 54′).

Żółte kartki Promyka: 42′ Tomasz Jurczak. Widzów 50.

Pierwszy mecz ligowy miał dać odpowiedź czy letnie przygotowania dały oczekiwany efekt. Atmosfera przed pierwszym gwizdkiem sędziego była dość swobodna. Zupełnie jakbyśmy mieli za chwilę zagrać kolejny sparing. Pozwoliło to zniwelować ciążącą na nas presję i dobrze rozpocząć spotkanie. Początek był zachowawczy z obu stron. Goście postawili na grę z kontry, ale my mając świadomość, że w tym elemencie gry mogą być bardzo groźni sami nie zamierzaliśmy się odkrywać. Mimo to szybko zaczęliśmy dochodzić do sytuacji strzeleckich. Swoje szanse miał Artur Rogala, ale skuteczność nie była jego najmocniejszą stroną. Na szczęście nasza niemoc trwała do 35 minuty. Wtedy z lewej strony pola karnego przedarł się Kamil Marcinkowski i dograł do Tomasza Jurczaka. Ten bez zastanowienia uderzył w długi róg bramki nie dając szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Objęliśmy więc prowadzenie, ale skromna przewaga nas nie zadowalała. Chcieliśmy ją zwiększyć jeszcze w pierwszej połowie i swój cel osiągnęliśmy w jej doliczonym czasie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wręcz powalony w polu karnym został Marek Simiński, a do „jedenastki” podszedł Marcin Jaworski. Kapitan Promyka się nie pomylił i do szatni zeszliśmy mając o dwa gole więcej niż przeciwnik. Daliśmy sobie więc duży komfort, ale mało kto się spodziewał, że w drugiej połowie osiągniemy aż tak dużą przewagę. Sytuacji strzeleckich było bardzo dużo, a nasza skuteczność wręcz fatalna. Na osłodę niewykorzystanych okazji pozostało fantastyczne uderzenie Marcina Jaworskiego na 3:0. Z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Piórkowski, a nasz zawodnik z pierwszej piłki z woleja umieścił futbolówkę pod poprzeczką. Być może efektowne trafienie zgubiło gdzieś naszą koncentrację, bo wynik powinien być dużo wyższy. Należy jednak szanować osiągnięty rezultat i cieszyć się z pierwszych punktów w nowym sezonie.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Dragański, Dominik Popławski, Marcin Jaworski, Marek Simiński, Michał Maciak, Adrian Chałubek, Dawid Stypuła (78′ Mariusz Mikulski), Łukasz Piórkowski, Kamil Marcinkowski, Tomasz Jurczak (78′ Rafał Dalke) i Artur Rogala.