63

Własne boisko nam sprzyja

Promyk Nowa Sucha – LKS II Chlebnia

2 – 1

W meczu III Warszawskiej Ligi Młodzików Starszych Promyk Nowa Sucha wygrał z LKS II Chlebnia 2:1 (1:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Maciej Księżak i Ksawery Pętlak.

Dotychczas terminarz układa się w taki sposób, że zespoły, które są niżej w tabeli podejmujemy u siebie, a z teoretycznie lepszymi gramy na wyjeździe. Przełożyło się to na sytuację, w której w Nowej Suchej wygrywamy, a u przeciwka przegrywamy. Nadszedł jednak moment, gdy na własnym stadionie zagraliśmy z czołową drużyną ligi. Zadanie więc nie było łatwe, co zresztą pokazały pierwsze minuty. Gracze z Chlebni mieli rzut rożny i bezpośrednio z tego stałego fragmentu gry wyszli na prowadzenie. Mecz sam w sobie był wyrównany i dużo działo się w środku pola, a groźniej robiło się po kontrach. Wyrównujące trafienie zdobyliśmy jednak podobnie jak przeciwnik po rzucie rożnym. Różnica polegała tylko na tym, że nie uczyniliśmy tego bezpośrednio. Piłka została dośrodkowana w pole karne, ale początkowo nie oddaliśmy skutecznego strzału. Gracze gości mieli futbolówkę do wybicia, ale ich niezdecydowanie wykorzystał Maciej Księżak i trafił do siatki. Taki wynik utrzymał się do przerwy, a po niej obie drużyny dalej szukały szans w kontrataku. Więcej dobrych okazji miał przeciwnik, ale zdołał jedynie trafić w słupek. Na szczęście kluczową akcję przeprowadził Promyk. Z lewej strony wbiegł w pole karne Maciej Księżak, ale zbyt lekko wypuścił piłkę obok bramkarza. Z pomocą nadbiegł mu jednak Ksawery Pętlak, który uprzedził obrońcę i wślizgiem dał Promykowi prowadzenie. Zawodnicy z Chlebni szybko próbowali się odgryźć, ale na posterunku był Antoni Siekiera. Ładną paradą zbił futbolówkę na rzut rożny czym zażegnał niebezpieczeństwu. Do końca rywalizacji skutecznie broniliśmy wyniku co pozwoliło sięgnąć po komplet punktów i dalej utrzymać miejsce w czołówce.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Bartosz Sokołowski, Jakub Szypszak, Gracjan Woś, Szymon Kowalski, Kacper Plichta, Bartosz Plichta, Maciej Księżak i Ksawery Pętlak. Grali także: Jan Kowalik, Patryk Woliński, Oliwier Dąbrowski, Bartłomiej Pytkowski, Łukasz Rogalski oraz Piotr Kuran.

21 – 1

W meczu VI Warszawskiej Ligi Orlików Promyk Nowa Sucha wygrał z Naprzodem II Brwinów 21:1 (5:0, 9:0, 3:0, 4:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Konrad Kornacki x13, Jakub Kowalski x3, Maciej Wasilewski x2, Szymon Brysiak, Kuba Kasperek i Bartosz Skoneczny.

O meczu nie ma co dużo pisać bo wynik pokazuje, że toczył się on pod dyktando Promyka. Już po pierwszych dwóch kwartach prowadziliśmy 14:0, co sprawiło, że zawodnicy, którzy dotychczas grali mniej mogli w pełni zaprezentować swoje umiejętności. Warto jednak zwrócić uwagę na jedno trafienie. Przy stanie 20:0 goście przeprowadzili skuteczną akcję i zdobyli honorowego gola. Dał on wiele radości strzelcowi i brawa na trybunach kibiców obu drużyn. To ważne, bo w tym wieku każda bramka powinna cieszyć…

Wystąpiliśmy w składzie: Ksawery Ciura, Konrad Kornacki, Jakub Kowalski, Kuba Kasperek, Maciej Wasilewski, Kacper Błaszkiewicz, Marcel Wawrzyńczak, Adam Mońka, Piotr Kowalik, Krystian Kocimski, Bartosz Skoneczny, Szymon Brysiak i Mikołaj Matusiak.

3 – 0

W meczu III Warszawskiej Ligi Młodzików Młodszych Promyk Nowa Sucha wygrał z KS Teresin 3:0 (1:0). Wszystkie bramki dla naszej drużyny zdobył Nikolas Krzemiński.

Mimo, że tabela wskazywałaby, że to Promyk jest faworytem tej rywalizacji to sytuacja wcale nie była taka oczywista. Liga jest dosyć wyrównana i tak na prawdę każdy może wygrać z każdym. Postanowiliśmy jednak szybko wybić z głowy przeciwnikowi aspiracje na zwycięstwo i mocno ruszyliśmy do ataku. Stworzyliśmy kilka groźniejszych akcji, ale brakowało wykończenia. Spowodowało to, że w dalszej części spotkanie się wyrównało i zaczęliśmy się obawiać jakie będą dalsze losy naszej drużyny. Wszelkie rozterki na szczęście rozwiał Nikolas Krzemiński, który w pojedynku sam na sam z bramkarzem nie dał mu szans na obronę. Minimalną przewagę utrzymaliśmy do przerwy więc po zmianie stron musieliśmy poszukać kolejnych goli, aby mieć większy komfort. Nikolas Krzemiński wziął sobie to najmocniej do serca i dołożył jeszcze dwa trafienia. Pozwoliło to do końca kontrolować boiskowe wydarzenia i utrzymać się na identycznym poziomie punktowym z Piastem Piastów, który jest liderem.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Bartosz Figat, Mateusz Łukawski, Igor Kowalski, Bartosz Szałaj, Wiktor Sot, Bartosz Bernaszuk, Dawid Błaszczyk i Nikolas Krzemiński. Grali także: Kamil Malara, Paweł Rozmarynowski, Dawid Markus, Jacek Wyziński, Adam Malczenko oraz Oliwier Tataj.

2 – 2

W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha zremisował z Jednością Żabieniec 2:2 (2:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Aleksander Psiuk i Kamil Kościug.

Mecz z kategorii za sześć punktów mieli do rozegrania nasi Juniorzy i trzeba przyznać, że od początku zabrali się mocno do pracy. Na nowo widać było chęć walki o piłkę i szukanie okazji bramkowych. W ten sposób na gole nie musieliśmy długo czekać. Prostopadłe zagranie otrzymał Aleksander Psiuk i choć delikatnie wygonił się z piłką to z ostrego kąta udało mu się pokonać bramkarza rywali. Nasz zespół wcale nie osiadł na laurach i dalej atakował, co przyniosło podwyższenie rezultatu. Pierwotne zagranie w pole karne wybili jeszcze obrońcy, ale do piłki dopadł Kamil Kościug i strzałem z dystansu umieścił piłkę w siatce. Na nasze nieszczęście goście mieli na uwadze, że w pierwszym meczu również musieli gonić wynik i ostatecznie wyszli z tamtej rywalizacji zwycięsko. Myśl przyświecająca przeciwnikom pozwoliła im w końcówce pierwszej połowy zdobyć kontaktowego gola. Zapowiadało się więc, że po zmianie stron obejrzymy emocjonujące widowisko. Niestety nasi gracze obniżyli loty i pojawiło się sporo niecelnych zagrań. Nie potrafiliśmy już poważniej zagrozić przeciwnikowi, a na domiar złego straciliśmy drugą bramkę. Remisowy wynik pobudził do działania oba zespoły, gdyż każdy chciał sięgnąć po zwycięstwo. Mimo wszystko ta sztuka nikomu się nie udała i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Osiągnięty rezultat oznacza, że dalej tracimy do Jedności sześć oczek, a miejsce zajmowane w tabeli przez naszych rywali i tak może nie dać utrzymania. Czasu na zwiększenie swojego dorobku jest coraz mniej i oby tych punktów na koniec nie zabrakło.

Wystąpiliśmy w składzie: Michał Regulski, Kamil Kościug, Jakub Felczyński, Hubert Kowalski (Igor Szatkowski), Sebastian Siekielski, Damian Chełmiński, Mateusz Kukieła, Damian Kaczor, Mateusz Mycka i Aleksander Psiuk.

8 – 1

W meczu Warszawskiej Klasy A Promyk Nowa Sucha wygrał z UKS Ołtarzew 8:1 (3:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Michał Maciak (7′), Artur Rogala (9′, 50′, 73′, 77′), Dominik Popławski (35′ – rzut karny, 69′ – rzut karny) i Mariusz Mikulski (82′). Gol dla gości padł w 30 minucie.

Żółte kartki Promyka: 61′ Artur Rogala. Widzów 75.

Ostatnie niepowodzenia nie napawały optymizmem, stąd też trudno było oczekiwać, że uda się sięgnąć po komplet punktów. Patrząc na tabelę to większość zespołów jest już przed nami więc nagle staliśmy się zwykłym średniakiem. Na szczęście było w nas trochę sportowej złości i od początku ruszyliśmy do ataku. Bardzo szybko przyniosło to efekt, gdyż w 7 minucie Michał Maciak wyprowadził nas na prowadzenie, a 120 sekund później Artur Rogala wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości. Widać było zaangażowanie i chęć walki, ale nieznaczna przewaga zaczęła powoli burzyć wewnętrzny porządek. Zaczynaliśmy na coraz więcej pozwalać przeciwnikowi, co po półgodzinie gry przyniosło im kontaktowego gola. To jeszcze mocniej rozbudziło ich nadzieje i można było się obawiać, że jesteśmy w głębokim kryzysie i zmarnujemy nawet taką zaliczkę. Na szczęście pięć minut później w pole karne rywala wpadł Artur Rogala i został sfaulowany przez bramkarza. Jedenastkę pewnie wykorzystał Dominik Popławski i przewaga znów wzrosła do dwóch trafień. Mimo kolejnych szans rezultat nie uległ zmianie do przerwy, ale zaraz po niej ruszyliśmy z kolejnymi atakami. Tak oto po pięciu minutach Artur Rogala wykorzystał prostopadłe dogranie i po minięciu golkipera gości trafił do pustej bramki. Kontrolowaliśmy boiskowe wydarzenia, ale długo nie potrafiliśmy się przełamać. Na szczęście na dwadzieścia minut przed końcem złapaliśmy odpowiedni rytm i mniej więcej co 4-5 minut strzelaliśmy gola. Najpierw po faulu na Łukaszu Piórkowskim drugą jedenastkę wykorzystał Dominik Popławski, następnie dwa gole zdobył Artur Rogala, a wynik ustalił Mariusz Mikulski. Wysokie zwycięstwo pokazuje, że potrafimy bez większych problemów wygrywać. Wyniki siódmej kolejki sprawiły, że do trzeciego miejsca tracimy tylko cztery punkty, ale czołowa dwójka już bardzo mocno odjechała. W tej sytuacji szkoda straconych wcześniej punktów. Tym bardziej, że praktycznie wszystkie mecze graliśmy u siebie, gdzie nawet w Lidze Okręgowej ciężko było nas pokonać.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Dragański, Łukasz Pacholski, Marcin Gajda, Dominik Popławski, Maciej Nowicki (77′ Karol Drązikowski), Michał Maciak (78′ Rafał Dalke), Karol Kaźmierczak, Łukasz Piórkowski, Kamil Marcinkowski, Tomasz Jurczak (78′ Mariusz Mikulski) i Artur Rogala.