Promyk Nowa Sucha. Wakacyjne granie

0
89

W meczu kontrolnym Seniorów Promyk Nowa Sucha zremisował z Darem Placencja 2:2 (0:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Marcin Gajda i Mariusz Mikulski.

Jesteśmy we wstępnej fazie przygotowań i po odrobinie biegania oraz ćwiczeń wytrzymałościowych przystąpiliśmy do pierwszego sparingu. Rywal właśnie awansował na poziom rozgrywkowy, z którym my musieliśmy się pożegnać. Początkowo to goście mocniej nas przycisnęli i częściej przebywali na naszej połowie. Przełożyło się to zresztą na okazję strzelecką, ale futbolówka wylądowała na poprzeczce. Promyk dość powoli budził się z wakacyjnego letargu, ale jak już doszliśmy do głosu to stworzyliśmy kilka akcji bramkowych. Aktywni z przodu byli Marcin Gajda, Adrian Chałubek, Tomasz Jurczak i Piotr Kamiński, ale od czasu gry w Lidze Okręgowej niewiele się zmieniło. Często traciliśmy punkty, bo nie potrafiliśmy wykorzystać swoich szans. Wtedy kosztowało nas to spadek, a teraz bezbramkowy remis do przerwy. Z przykrością trzeba zaznaczyć, że powinniśmy rozstrzygnąć losy tego spotkania już w pierwszych 45 minutach. Na drugą połowę wyszła już inna jedenastka, bo jak to w sparingach bywa większości zmian dokonuje się w przerwie. Pierwsze minuty zwiastowały, że utrzymamy właściwy rytm. Tym bardziej, że po dograniu z lewej strony Marcin Gajda umieścił piłkę w siatce i wyprowadził nas na prowadzenie. Rywale jednak nie pozostali dłużni i mocniej zabrali się do pracy. Dzięki temu wykorzystali prostopadłe zagranie i strzałem po długim rogu doprowadzili do remisu. Zanim się na dobre obejrzeliśmy to było już 1:2. Tym razem gol padł z rzutu karnego po faulu naszego obrońcy na graczu z Placencji. Musieliśmy więc odrabiać straty, ale przy panującej aurze nie było to wcale łatwe. Na szczęście udało się osiągnąć zamierzony cel, gdy po dośrodkowaniu z prawej strony boiska najlepiej w polu karnym odnalazł się Mariusz Mikulski. Strzałem głową nie dał on szans bramkarzowi i wróciliśmy do stanu remisowego. Chcieliśmy jeszcze powalczyć o zwycięstwo, ale na więcej zabrakło nam już czasu.

PS Możemy odnotować też pierwsze wzmocnienia na nadchodzący sezon, choć nie są to transfery z innych klubów. Po wyleczeniu kontuzji do gry wracają Adrian Chałubek i Dawid Stypuła. Witamy ponownie w roli zawodników 🙂

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Dragański, Łukasz Pacholski, Marcin Jaworski, Marek Simiński, Michał Maciak, Adrian Chałubek, Marcin Gajda, Łukasz Piórkowski, Kamil Marcinkowski, Tomasz Jurczak i Piotr Kamiński. Grali także: Bartłomiej Siekiera, Karol Drązikowski, Kamil Dalke, Dawid Stypuła oraz Mariusz Mikulski.