55

Porażka komplikuje sytuację Młodzików Starszych

Varsovia II Warszawa – Promyk Nowa Sucha

2 – 0

W meczu III Warszawskiej Ligi Młodzików Starszych Varsovia II Warszawa wygrała z Promykiem Nowa Sucha 2:0 (0:0).

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego wiadomo było, że mecz ten da odpowiedzi na wiele pytań. Zwycięstwo pozwalało zapewnić sobie utrzymanie, a nawet włączyć się do walki o awans. Porażka natomiast mocno komplikowała nasze poczynania, gdyż przewaga nad strefą spadkową zmalałaby do dwóch punktów. Początkowo widać było, że zespoły znają ciężar gatunkowy rywalizacji i sytuacji strzeleckich było niewiele. W całej pierwszej połowie można było odnotować po dwie okazje z obu stron, ale na tablicy wyników widniało 0:0. Mecz ogółem był wyrównany, stąd też podobnego obrazu gry spodziewaliśmy się po przerwie. Niestety rywale przyspieszyli tempa i co chwilę szukali swoich szans pod naszą bramką. Początkowo ich strzały mijały cel, ale mnogość sytuacji dawała do myślenia. Potwierdziło się to po kwadransie, gdy Varsovia wyszła na prowadzenie. Niekorzystny rezultat sprawił, że musieliśmy zacząć szukać swoich szans. Udało nam się wypracować dwie okazje, ale nie zostały one skutecznie wykończone. Mimo naszych szczerych chęci to gospodarze byli lepiej zorganizowani i nie pozwalali nam na zbyt wiele. Dodatkowo sami groźnie atakowali sprawiając sporo problemów defensywie Promyka. Pod koniec rywalizacji dołożyli drugie trafienie, czym przypieczętowali zwycięstwo. Oznacza to, że przewaga ekipy z Nowej Suchej zmalała do dwóch oczek i zrobiło się dosyć niebezpiecznie. W tej sytuacji czeka nas trudna walka o utrzymanie, gdyż w perspektywie mamy mecze z czołówką tabeli. Inna kwestia, że jeśli je wygramy to do awansu też może nie być daleko, choć tą porażką szanse na to mocno sobie ograniczyliśmy.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Patryk Woliński, Kacper Plichta, Gracjan Woś, Bartosz Sokołowski, Jan Kowalik, Oliwier Dąbrowski, Maciej Księżak i Bartosz Plichta. Grali także: Łukasz Rogalski, Bartłomiej Pytkowski, Piotr Kuran i Szymon Kowalski.

1 – 2

W meczu III Warszawskiej Ligi Młodzików Młodszych Milan Milanówek przegrał z Promykiem Nowa Sucha 1:2 (0:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Bartosz Bernaszuk i Nikolas Krzemiński.

Kolejna ważna kolejka czekała rocznik 2006. To, że graliśmy z ostatnią drużyną w tabeli praktycznie nic nie znaczyło, bo cała liga jest wyrównana. Znaczenie miał jednak wynik tej rywalizacji, gdyż za naszymi plecami bezpośredni pojedynek rozgrywały wicelider i trzecia drużyna ligi. Warto było więc powalczyć o zwycięstwo, bo przynajmniej jeden rywal walczący o awans musiał stracić punkty. Początek potwierdził jednak, że zajmowana pozycja tak na prawdę niewiele mówi, ponieważ każdy może wygrać z każdym. Milan ruszył do ataku i przez pierwsze dziesięć minut mogliśmy czuć się zaniepokojeni. Na szczęście powoli zaczynaliśmy łapać odpowiedni rytm i w miarę upływu czasu przejmowaliśmy inicjatywę. Nasza coraz lepsza gra miała też przełożenie na bramki. Na prowadzenie wyprowadził nas Bartosz Bernaszuk i zakładaliśmy, że jeśli utrzymamy dobry rytm to będziemy mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Mimo kolejnych prób na przerwę zeszliśmy jednak z minimalną przewagą, a przed nami było jeszcze drugie pół godziny. Zmiana stron na szczęście nie zmieniła obrazu gry i dalej byliśmy stroną dominującą. Udokumentowaliśmy to drugim golem, gdy sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Nikolas Krzemiński. Wydawało się, że przy takim rezultacie spokojnie dowieziemy zwycięstwo do końca spotkania, ale piłka bywa przewrotna. Po faulu tuż przed polem karnym gospodarze mieli rzut wolny. Mocno uderzona futbolówka przełamała linię obronną Promyka i na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem zrobiło się 1:2. Końcówka była więc nerwowa, ale utrzymaliśmy dobrą grę i zainkasowaliśmy komplet punktów. Zwycięstwo daje nam mocną pozycję w tabeli, a może nawet coś więcej. Niestety na moment pisania relacji nie znamy wyniku pojedynku Piasta Piastów z KS Raszyn (rozegrany w sobotę o 13:00). Brak zwycięstwa tych drugich daje nam powrót do II Ligi. Porażka Piasta natomiast sprawi, że o ten sukces powalczymy w bezpośrednim spotkaniu z drużyną z Piastowa.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Igor Kowalski, Wiktor Sot, Mateusz Łukawski, Bartosz Figat, Bartosz Szałaj, Bartosz Bernaszuk, Dawid Błaszczyk i Nikolas Krzemiński. Grali także: Kamil Malara, Adam Malczenko, Antoni Kwiatkowski oraz Szymon Skorupa.

2 – 5

W meczu VI Warszawskiej Ligi Orlików UKS Ołtarzew przegrał z Promykiem Nowa Sucha 2:5.

Już po pokonaniu Ożarowianki II Ożarów jedną nogą mogliśmy czuć się mistrzami, ale trzeba było jeszcze postawić „kropkę nad i”. W zaistniałej sytuacji należało wypracować taką przewagę punktową, aby nikt już nie miał matematycznych szans nas dogonić. Taka okazja nadarzyła się w pojedynku z UKS Ołtarzew, gdyż zwycięstwo pozwalało sięgnąć po złote medale. Nie wszystko było jednak takie proste, bo na dość grząskim boisku rywalizacja była trudna. Na szczęście nie przeszkadzało to naszej drużynie w rozgrywaniu składnych akcji. Niestety mieliśmy problemy z wykończeniem i strzały były za lekkie lub omijały bramkę. Dopiero pod koniec pierwszej kwarty pięknym strzałem z dystansu popisał się Maciej Wasilewski i objęliśmy prowadzenie. Rywale nie pozostali dłużni i przystąpili do ataku w drugiej kwarcie. Zaowocowało to skutecznym uderzeniem z rzutu wolnego i wyrównującym golem. Mimo małego niepowodzenia na przerwę zeszliśmy z minimalną zaliczką po indywidualnej akcji i mocnym uderzeniu Jakuba Kowalskiego. Potem było już tylko lepiej, bo za strzelanie bramek (właściwie już tradycyjnie) wziął się Konrad Kornacki. W pół godziny skompletował hat-tricka, a gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko trafieniem z rzutu wolnego. Ostatecznie odnieśliśmy więc kolejne zwycięstwo i z kompletem punktów już wygraliśmy swoją grupę oraz awansowaliśmy do wyższej ligi. Cieszy na pewno fakt, że dysponujemy szeroką kadrą, a zawodnicy, którzy w pierwszych meczach mieli mniej okazji do gry, coraz lepiej radzą sobie w spotkaniach ligowych.

Zawodnikom i trenerowi Rafałowi Murasowi serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu!

Wystąpiliśmy w składzie: Ksawery Ciura, Konrad Kornacki, Jakub Kowalski, Maciej Wasilewski, Adam Mońka, Krystian Kocimski, Kacper Błaszkiewicz, Mikołaj Matusiak, Marcel Wawrzyńczak, Wiktor Drężek, Piotr Kowalik, Szymon Brysiak, Bartosz Skoneczny i Dawid Bolimowski.

3 – 2

W meczu Warszawskiej Klasy A LKS II Chlebnia wygrała z Promykiem Nowa Sucha 3:2 (2:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Marcin Jaworski (42′) i Kamil Marcinkowski (55′). Gole dla gospodarzy padły w 37, 45 i 47 minucie.

Żółte kartki Promyka: brak. Widzów 30.

W poprzednim sezonie mieliśmy okazję mierzyć się z pierwszą drużyną LKS Chlebnia, ale po spadku do „A” klasy czekał nas pojedynek z rezerwami tego zespołu. Mimo teoretycznej różnicy początkowo była ona widoczna tylko na papierze. Gospodarze ruszyli do ataku i mocniej nas przycisnęli. Częściej utrzymywali się przy piłce i co ważniejsze robili to na naszej połowie. My próbowaliśmy odgryzać się kontrami, ale to rywal był stroną dominującą. Dopiero po dłuższym czasie gra zaczynała się wyrównywać, choć o dogodne sytuacje strzeleckie było trudno. Nie zapowiadało to więc, że szybko odnotujemy otwarcie wyniku, ale jak to w tym sezonie zwykle bywa to nasz zespół jako pierwszy stracił gola. Po strzale z dystansu nasz bramkarz odbił futbolówkę przed siebie, a na taki obrót spraw tylko czekał napastnik przeciwnika, który bez większych problemów wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Stało się to na osiem minut przed końcem pierwszej połowy, ale mało kto się spodziewał, że to dopiero początek serii zdobywanych bramek. Pięć minut później mieliśmy rzut rożny. Do dośrodkowania doszedł Marcin Jaworski i uderzeniem głową wyrównał stan rywalizacji. Niestety to nie był koniec strzelania w pierwszej połowie, ponieważ na sam jej koniec gracz z Chlebni idealnie wbiegł w pole karne unikając spalonego i nie atakowany nie miał problemu z golem na 2:1. Drugą część spotkania rozpoczęliśmy tak jak koniec pierwszych 45 minut czyli od utraty bramki. Zawodnik rywala wykorzystał niedokładne zagranie naszego piłkarza i długo się nie zastanawiając huknął z pierwszej piłki. Futbolówka zatrzepotała w siatce i nasza sytuacja stała się nieciekawa. Potrafiliśmy się jednak z niej podnieść i zaczynaliśmy łapać odpowiedni rytm. Niedługo po tym z lewej strony boiska znalazł się Kamil Marcinkowski i dość niepozornym strzałem przelobował golkipera drużyny przeciwnej. Wydawało się, że do ostatniego gwizdka jest jeszcze sporo czasu i nie stoimy na straconej pozycji. Niestety biliśmy głową w mur i więcej razy już się nie udało sforsować defensywy gospodarzy. Niejako spodziewaliśmy się, że po trzech zwycięstwach z rzędu łapiemy odpowiedni rytm, ale ta krótka seria bardzo szybko się skończyła. Wracamy więc do szarej rzeczywistości i mimo piątej lokaty to daleko nam do czołówki.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Dragański, Dominik Popławski, Marek Simiński, Marcin Jaworski, Łukasz Pacholski, Michał Maciak, Dawid Stypuła, Marcin Gajda, Kamil Marcinkowski, Tomasz Jurczak i Adrian Chałubek (38′ Rafał Dalke).

2 – 10

W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha przegrał z Deltą Warszawa 2:10 (1:5). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Maciej Grochowski i Damian Chełmiński.

Sytuacja Promyka w tabeli nie jest najlepsza dlatego każdy punkt jest dla nas na wagę złota. Kolejnych oczek szukaliśmy w pojedynku z Deltą, ale wiadomo było, że nie będzie to łatwe. Oba zespoły mają zupełnie inne cele, ponieważ ekipa z Warszawy do końca walczyć będzie o awans, stąd też trzy punkty były dla nich wręcz obowiązkowe. Potwierdzili to od pierwszych minut, gdy po 120 sekundach prowadzili 0:1. Na tym jednak nie poprzestali i w pół godziny mieli już 5 goli na koncie. Mimo wszystko sami też próbowaliśmy coś zdziałać w ofensywie i jeszcze przed przerwą skutecznie rozegraliśmy rzut rożny. Akcję zamknął Maciej Grochowski i do szatni zeszliśmy przy wyniku 1:5. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Dodatkowo goście zaczęli jeszcze intensywniej, ponieważ w pierwszych minutach dopisali do swojego dorobku dwie bramki. Kolejne minuty były nieco spokojniejsze, co miało też przełożenie na rezultat. Rywale mieli kilka słabszych momentów i więcej działo się pod ich bramką. Mieliśmy rzut karny, którego nie udało się wykorzystać, ale chwilę później Damian Chełmiński wychodząc sam na sam z bramkarzem przerzucił nad nim futbolówkę i zdobył drugiego gola dla Promyka. W tym fragmencie przeciwnik zdołał odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. Niestety końcówka spotkania ponownie należała do Delty. Jeszcze dwukrotnie gracze z Warszawy wpisali się na listę strzelców i odnieśli pewne zwycięstwo. Porażka sprawia, że jedyne co w tym sezonie możemy osiągnąć to zajęcie 7 miejsca. Co ciekawe istnieje jeszcze wariant w którym przedostatnia lokata może być miejscem „barażowym” więc jeśli chodzi o walkę o utrzymanie to jeszcze nie spadliśmy…

Wystąpiliśmy w składzie: Paweł Piotrowski, Kamil Kościug (Kacper Drązikowski), Jakub Felczyński, Maciej Grochowski, Igor Szatkowski (Hubert Kowalski), Mateusz Mycka (Szymon Gajda), Jakub Teodorowicz (Mateusz Kukieła), Patryk Felczak (Paweł Księżak), Damian Kaczor (Sebastian Siekielski), Damian Chełmiński (Adrian Gala) i Aleksander Psiuk (Damian Łukawski).

Rocznik 2006 wraca do II Ligi!

Długo nie musieliśmy czekać na informację dotyczącą wyniku pomiędzy Piastem Piastów, a KS Raszyn w III Warszawskiej Lidze Młodzików Młodszych. Gospodarze wygrali 5:0 czym sprawili radość nie tylko sobie, ale także naszej drużynie. Taki wynik oznacza, że już teraz możemy świętować awans do II Ligi. Tak oto po spadku do niższej klasy rozgrywkowej potrzebowaliśmy zaledwie pół roku na powrót. Został nam jednak jeszcze jeden cel do wykonania. Premiowane awansem są dwa pierwsze miejsca, ale ktoś tę ligę musi wygrać. Dowiemy się tego już za tydzień, gdy w bezpośrednim pojedynku w niedzielę o 13:30 zmierzymy się z Piastem Piastów.

Na ten moment zawodnikom i trenerowi Rafałowi Murasowi gratulujemy osiągniętego sukcesu w postaci awansu do II Ligi!