38

Lider zwiększa przewagę

Ożarowianka II Ożarów – Promyk Nowa Sucha

4 – 11

W meczu VI Warszawskiej Ligi Orlików Ożarowianka II Ożarów przegrała z Promykiem Nowa Sucha 4:11 (2:2, 0:3, 1:4, 1:2). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Konrad Kornacki x6, Kuba Kasperek x2 oraz Adam Mońka, Jakub Kowalski i Krystian Kocimski po jednej.

Dla rocznika 2008 był to najprawdopodobniej najtrudniejszy mecz w sezonie. Naprzeciw siebie stanęły dwie najlepsze drużyny ligi. Z jednej strony Promyk, który wygrał wszystko, a po drugiej stronie Ożarowianka, która przegrała tylko z zespołem z Nowej Suchej. Dla nas była to więc szansa na ugruntowanie pozycji lidera, a dla gospodarzy szansa na dogonienie naszej drużyny. Stawkę pojedynku widać było od początku rywalizacji, gdyż piłkarze z Ożarowa ruszyli do ataku. Byli mocno zmotywowani i jako pierwsi strzelili gola. Promyk nie pozostał jednak dłużny i doprowadził do remisu. Niestety to Ożarowianka prowadziła grę i nie zamierzała na tym poprzestać. Ponownie trafili do siatki i znów musieliśmy gonić wynik. Na szczęście pogoń okazała się skuteczna i po pierwszej kwarcie było 2:2. W przerwie do naszych piłkarzy dotarło, że wyrównane pojedynki do dla nich kwestia czasu. W wyższych ligach prawdopodobnie już nie będziemy oglądać dwucyfrowych wyników, a o dwudziestu jeden golach w spotkaniu to można już zdecydowanie zapomnieć. Odprawa przyniosła oczekiwany efekt i od drugiej kwarty oglądaliśmy już lepszy Promyk. Przejęliśmy inicjatywę i po kolejnych 15 minutach było już 2:5 dla Promyka. Mimo wyrównanej gry kontrolowaliśmy boiskowe wydarzenia i konsekwentnie budowaliśmy przewagę strzelając kolejne bramki. Rywale nie byli już tak skuteczni i zdobywali po jednym golu w dwóch ostatnich kwartach. Ostatecznie więc zwyciężyliśmy dość wysoko, ale wcale nie było to łatwe zwycięstwo. Zwiększyliśmy swoją przewagę nad drugim zespołem i powoli możemy się szykować, że takich meczy będzie więcej. Należy jednak nie gubić koncentracji i najlepiej kontynuować zwycięski marsz do końca rozgrywek.

Wystąpiliśmy w składzie: Ksawery Ciura, Maciej Wasilewski, Kuba Kasperek, Konrad Kornacki, Adam Mońka, Jakub Kowalski, Krystian Kocimski, Mikołaj Matusiak, Wiktor Drężek, Marcel Wawrzyńczak, Kacper Błaszkiewicz i Piotr Kowalik.

0 – 4

W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha przegrał z Wilgą Garwolin 0:4 (0:2).

W pojedynku ostatniej z pierwszą drużyną tabeli właściwie skazywani byliśmy na pożarcie, ale nie zamierzaliśmy się tak łatwo poddać. Goście przyjechali jednak do Nowej Suchej z zamiarem obrony pozycji lidera, a w tej sytuacji nie mogli sobie pozwolić na stratę punktów. Postanowili to szybko udowodnić i od początku zabrali się do pracy. Początkowo potrafiliśmy skutecznie bronić dostępu do własnej bramki, ale jak już Wilga trafiła do siatki to zrobiła to dwukrotnie w krótkim odstępie czasu. Strata zrobiła się więc znacząca, ale schodząc do szatni po pierwszej połowie można było mieć świadomość, że dwa gole w perspektywie 40 minut gry to wcale nie jest dużo. Niestety po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i to Wilga dalej była stroną dominującą. Najpierw z gry trafili na 0:3, czym zmniejszyli nasze szanse na korzystny wynik do minimum, a gdy skutecznie uderzyli z rzutu wolnego to było właściwie po meczu. Rozmiary porażki mogły być zresztą wyższe, ale w końcówce spotkania rzut karny obronił Michał Regulski. Tym sposobem nasza sytuacja w tabeli robi się coraz gorsza, gdyż uwzględniając walkower jaki otrzymała Rakovia Warszawa spadliśmy na ostatnie miejsce. Czas więc najwyższy na pierwsze zwycięstwo, bo czasu zostało coraz mniej.

Wystąpiliśmy w składzie: Michał Regulski, Kamil Kościug, Jakub Felczyński, Maciej Grochowski, Hubert Kowalski (Sebastian Siekielski), Mateusz Mycka (Adrian Gala), Paweł Księżak (Szymon Gajda), Damian Chełmiński, Damian Kaczor (Kacper Drązikowski), Mateusz Kukieła (Damian Łukawski) i Aleksander Psiuk.

0 – 1

W meczu Warszawskiej Klasy A Ryś Laski przegrał z Promykiem Nowa Sucha 0:1 (0:1). Bramkę dla naszej drużyny w 38 minucie zdobył Michał Maciak.

Żółte kartki Promyka: 6′ Kamil Marcinkowski. Widzów 35.

Ciekawe spotkanie zapowiadało się w Laskach, gdyż naprzeciw siebie stanęli spadkowicze z Ligi Okręgowej, którzy w tym sezonie trochę zawodzą. Można było się spodziewać, że zarówno Promyk jak i Ryś będą wysoko w tabeli, ale przydarzyło im się kilka porażek. Czekaliśmy więc na walkę o wygraną, która pozwoli komuś iść w górę tabeli. Mimo takiej stawki pierwsza połowa mogła rozczarować. Tempo meczu było wręcz senne, sytuacji początkowo właściwie brak, a poziom rywalizacji też nie był najwyższy. Z historii pojedynków z Rysiem wiedzieliśmy jednak, że gracze z Lasek potrafią grać spokojnie i w kluczowym momencie zadać decydujący cios. My postanowiliśmy temu się przeciwstawić i postawiliśmy na konsekwencję w działaniach. Pilnowaliśmy dostępu do własnej bramki i szukaliśmy szans w kontrataku. Było to trochę zaprzeczenie tego co dotychczas prezentowaliśmy, gdyż sytuacji strzeleckich mieliśmy bardzo mało, ale tym razem zaprezentowaliśmy się skuteczniej. Wszak nie mieliśmy innego wyjścia, bo w całym meczu może być tylko jedna okazja, którą trzeba wykorzystać. My mieliśmy ich o dwie więcej… Po półgodzinie gry zza pola karnego uderzył Kamil Marcinkowski i piłka wpadła do siatki, ale na pozycji spalonej znajdował się Marcin Jaworski, który mógł absorbować bramkarza rywali i sędzia odgwizdał spalonego. Na szczęście osiem minut później mieliśmy więcej szczęścia. Z rzutu wolnego strzelał Marcin Gajda i golkiper gospodarzy zbił futbolówkę na poprzeczkę. W obozie przeciwnika zabrakło asekuracji, a za uderzeniem ruszyło trzech naszych graczy. Najbliżej miał Michał Maciak, który dopełnił formalności i wyszliśmy na prowadzenie. Strzelec gola mógł jeszcze raz zapisać się w sprawozdaniu sędziego, ale pod koniec pierwszej połowy w korzystnej sytuacji w polu karnym przeciwnika mocnym strzałem przeniósł piłkę nad poprzeczką. Mogło to nam dać duży komfort, ale ostatecznie na przerwę zeszliśmy z minimalnym prowadzeniem. Po zmianie stron mogliśmy ubolewać, że wynik nie był wyższy, gdyż Ryś zepchnął nas do defensywy. Broniliśmy się jednak dzielnie i mimo, że gra toczyła się na naszej połowie to Bartłomiej Dragański nie miał wiele pracy. Potrafiliśmy ekspediować futbolówkę z dala od własnego pola karnego i mimo inicjatywy po stronie gospodarzy dalej utrzymywaliśmy korzystny rezultat. To co najgroźniejsze miało jednak dopiero nastąpić. W piątej minucie doliczonego czasu gry Ryś miał rzut wolny. Piłkę ustawił bramkarz przeciwnika, który dalekim wybiciem dośrodkował ją w nasze pole karne. Tam na nią czekało 21 zawodników. Nie udało jej się wybić za pierwszym razem i zrobiło się na prawdę gorąco. Mnogość graczy na szczęście sprawiła, że było bardzo tłoczno co znacznie utrudniło zawodnikom z Lasek oddanie skutecznego strzału. Ostatecznie piłka wylądowała na aucie, a sędzia zakończył rywalizację. W ten sposób konsekwentna gra w obronie i wykorzystanie jednej z trzech powstałych okazji dały nam trzy punkty.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Dragański, Łukasz Pacholski, Marek Simiński, Marcin Jaworski, Maciej Nowicki (75′ Karol Kaźmierczak), Michał Maciak, Marcin Gajda (77′ Rafał Dalke), Dawid Stypuła (90′ Mariusz Mikulski), Łukasz Piórkowski, Kamil Marcinkowski (90+2′ Karol Drązikowski) i Marek Pilaszek (46′ Tomasz Jurczak).

2 – 4

W meczu III Warszawskiej Ligi Młodzików Starszych KS Teresin przegrał z Promykiem Nowa Sucha 2:4 (1:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Maciej Księżak, Ksawery Pętlak, Bartosz Plichta i Kacper Plichta.

Mecz rocznika 2005 zgodnie z terminarzem miał odbyć się w Teresinie. Niestety tamtejsza murawa, będąca po generalnym remoncie, nie nadaje się do grania w piłkę po kilkudniowych opadach… Smutne to, ale i prawdziwie. Na szczęście w Nowej Suchej nie ma z tym problemu i pojedynek został przeniesiony na nasz obiekt, choć wcieliliśmy się w rolę gości. Być może taka sytuacja nas zdeprymowała gdyż w mecz lepiej weszli… gospodarze. To KS Teresin potrafił stwarzać sobie dogodne okazje i po ośmiu minutach otworzył wynik rywalizacji. Nasza gra nie wyglądała najlepiej i można było zakładać, że o wygraną będzie niezwykle ciężko. Komplikowało to naszą sytuację, gdyż dotychczasowe wyniki wskazują, że mamy w lidze pięć wyrównanych zespołów i wspomniany KS Teresin, który jest bez punktów. Wygrana z outsiderem grupy była więc swego rodzaju obowiązkiem, ponieważ reszta stawki jednocześnie walczy o dwa miejsca premiowane awansem, dwa miejsca dające pozostanie w III Lidze i jedno miejsce spadkowe. Na szczęście druga połowa oprócz zmiany stron przyniosła też zmianę stylu gry. To Promyk przejął inicjatywę i słabszą pierwszą część meczu można było puścić w niepamięć z jednym małym wyjątkiem. Gracz rywali uderzył w słupek i gdyby był bardziej precyzyjny to różnie mogło się to wszystko potoczyć. Skuteczność jednak była po naszej stronie. Dalekie wybicie przejął Maciej Księżak, wygrał pojedynek z bramkarzem i doprowadził do remisu. To nas absolutnie nie zadowalało i graliśmy dalej. Po rzucie rożnym futbolówka została wybita przed pole karne, a tam czekał na nią Kacper Plichta. Niestety jego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce. Więcej szczęście mieliśmy w kolejnej akcji, gdy w zamieszaniu podbramkowym największym sprytem wykazał się Ksawery Pętlak i to Promyk wyszedł na prowadzenie. Później dużo strzelaliśmy z dystansu i najlepiej wychodziło to zawodnikom o nazwisku Plichta. Najpierw do siatki trafił Bartosz, a nasze prowadzenie powiększył Kacper. Ostatnie słowo należało jednak do przeciwnika. Pod koniec spotkania zdobył on drugiego gola, ale fakt ten nie zmącił naszej radości z wygranej.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Jan Kowalik, Kacper Plichta, Gracjan Woś, Ksawery Pętlak, Bartosz Sokołowski, Bartosz Plichta, Maciej Księżak i Oliwier Dąbrowski. Grali także: Piotr Kuran, Patryk Woliński oraz Szymon Kowalski.

1 – 1

W meczu III Warszawskiej Ligi Młodzików Młodszych Promyk Nowa Sucha zremisował z KS Raszyn 1:1 (0:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Dawid Błaszczyk.

Pierwszy pojedynek w Raszynie zakończył się naszym minimalnym zwycięstwem więc dobrze wiedzieliśmy, że w rewanżu wcale nie będzie łatwo. Trzeba jednak otwarcie przyznać, że gra obu zespołów w Nowej Suchej mogła się podobać. Dużo składnych akcji przy których piłka przenoszona była z jednej strony na drugą, prostopadłe zagrania czy strzały z dystansu. Z pewnością oglądający to spotkanie nie mieli czego żałować, że wybrali się na nasz stadion. W pierwszej połowie zabrakło tylko jednego – bramek. Mogło to w pewnym sensie zaskakiwać, bo okazje ku otwarciu wyniku były. Na pierwsze skuteczne uderzenia musieliśmy więc poczekać do drugiej połowy. Przyniosła ona zresztą ogromne emocje. Zaczęło się od bramki, która była, ale jej nie było. Hubert Chłystek rozpoczął grę dalekim wybiciem, a z opanowaniem futbolówki nie poradził sobie obrońca KS Raszyn. Momentalnie dopadł do niej Nikolas Krzemiński i trafił do siatki. Sędzia bramkę uznał, ale z tą decyzją nie zgodził się trener gości uważając, że po wstrzymaniu gry na udzielenie pomocy medycznej gra powinna zostać wznowiona rzutem sędziowskim. Po konsultacjach pomiędzy arbitrem i trenerami mecz został wznowiony od… rzutu sędziowskiego i przy stanie 0:0. Decyzja kontrowersyjna, ale nie pozostało nic innego jak dalej walczyć o wygraną. Swoje umiejętności pokazaliśmy zresztą parę minut później. Z prawej strony ruszył Nikolas Krzemiński i dograł do lepiej ustawionego Dawida Błaszczyk. Ten nie miał problemów ze strzałem i dał naszemu zespołowi prowadzenie. Gracze przeciwnika też się jednak dość dobrze prezentowali i wiedzieliśmy, że będą groźni do samego końca. Los się do nich uśmiechnął w ostatnich minutach rywalizacji. Uderzenie z dystansu nasz bramkarz odbił przed siebie, a najszybciej do futbolówki dopadł napastnik rywali. Doprowadził on do wyrównania i sprawił, że spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Pozostawiło to u nas spory niedosyt, ale wyraźnie widzimy, że w tej lidze karty rozdają trzy zespoły – omawiana dwójka i Piast Piastów. O tym kto awansuje to wyższej ligi zadecydują najprawdopodobniej bezpośrednie pojedynki KS Raszyn i Promyka z Piastem Piastów, choć często bywa też tak, że o wszystkim rozstrzyga to kto starci mniej punktów z teoretycznie słabszymi przeciwnikami.…

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Igor Kowalski, Wiktor Sot, Mateusz Łukawski, Bartosz Figat, Bartosz Szałaj, Bartosz Bernaszuk, Dawid Błaszczyk, Nikolas Krzemiński, Dawid Markus, Jacek Wyziński, Oliwier Tataj, Paweł Rozmarynowski i Kamil Malara.