Z przedszkolakami o bezpieczeństwie podczas wakacji

0
38

Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii sochaczewskiej komendy spotkali się dzisiaj z przedszkolakami ze Studia Dziecka „Figiel”. W spotkaniu z funkcjonariuszami wzięło udział 24 dzieci.

Dzisiaj, policjanci z Wydziału Prewencji sochaczewskiej komendy wzięli udział w spotkaniu z dziećmi uczęszczającymi do przedszkola w miejscowości Granice.

Funkcjonariusze przypominali przedszkolakom jak zachować bezpieczeństwo w czasie wakacji. Mówili  o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a szczególnie jak poruszać się po drodze bez chodnika, jak w prawidłowy sposób przekraczać jezdnię, gdzie nie ma wyznaczonego przejścia dla pieszych oraz podkreślali konieczność stosowania się do sygnalizacji świetlnej, używania odblasków i pasów bezpieczeństwa w przypadku podróży samochodem.

W kolejnej części spotkania policjantka pokazała dzieciom, jak poprawnie przyjąć pozycję żółwia, która może pomóc w przypadku ataku przez niebezpiecznego psa.

Mundurowi kładli szczególny nacisk na bezpieczeństwo nad wodą i w kontakcie z obcą osobą. Przypomniano również telefony do wszystkich służb ratunkowych. Spotkanie z przedszkolakami było okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa, które dziecko w wieku przedszkolnym powinno już znać.

„Maluchom” gratulujemy ogromnej wiedzy i życzymy wesołych oraz bezpiecznych wakacji!

KPP Sochaczew