Przemiany w sannickim pałacu

0
75

Taki tytuł nosi wystawa malarstwa Alicji Czerniak, której otwarcie towarzyszyło tradycyjnemu recitalowi chopinowskiemu, który zagrali Justyna Galant-Wojciechowska i Filip Wojciechowski.

Październikowy koncert w sannickim pałacu zagrał duet małżeński. W wykonaniu pianistów usłyszeliśmy Chorał Jana Sebastiana Bacha, Barkarolę Siergieja Rachmaninowa, kompozycje Debussy’ego, Mozarta i oczywiście Fryderyka Chopina – Impromptu-Fantaisie, Nokturn Fis-dur, Walca cis-moll, Preludium Des-dur, Wariacje D-dur na temat pieśni T. Moore’a.

Artystom towarzyszyła Beata Kawka, aktorka filmowa, teatralna, ale też producentka i reżyser. Zaprezentowała poezję Wisławy Szymborskiej, Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego.

Tradycyjnie, po koncercie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarskiej Alicji Czerniak, pt. „Transitions – Przemiany”. Można było przy lampce wina porozmawiać z artystką, przedstawić swój punkt widzenia jej obrazów, posłuchać o jej natchnieniach.

A kolejny koncert już o nieco innym charakterze, z cyklu  „Jesienne inspiracje”. Na melodie „Powróćmy jak za dawnych lat”, zapraszamy do pałacu 19 listopada o godzinie 14:00. Wystąpią Bogusława Matys – sopran, Hubert Świeca – tenor, a akompaniować im będzie pianista Marek Serweta. Bilety można rezerwować na stronie www.ecasanniki.pl w zakładce BILETY.

W międzyczasie będą jeszcze dwa interesujące spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, na które wstęp jest wolny. W ostatnią środę października, o godzinie 17, gościem będzie Wioletta Żórawska, doktor nauk humanistycznych. A wieczór będzie związany z poezją Cypriana Kamila Norwida. Z kolei 8 listopada, również o 17, zapraszamy na spotkanie z największą prywatną kolekcją pamiątek związanych z Fryderykiem Chopinem. Autorką pięknie wydanego albumu „Dziedzictwo Fryderyka Chopina. Kolekcja Boutroux-Ferrà w Valldemossie” jest Bożena Szchmid-Adamczyk, a redagowała ją Ewa Sławińska-Dahlig. Bożena Schmid-Adamczyk jest szwajcarskim muzykologiem, ale urodziła się w Polsce. Jest kustoszem Muzeum Fryderyka Chopina i George Sand na Majorce. Książkę uzupełniała i redagowała Ewa Sławińska-Dahlig – chopinolog i muzykolog.