Przygoda z Wędrującą książką

0
35

W grudniu uczniowie starszej grupy Oddziału Przedszkolnego z naszej szkoły dołączyli do rówieśników z całej Polski,  by w ramach Projektu Edukacyjnego „Wędrująca książka” uczestniczyć w kolejnej czytelniczej przygodzie.  Jej główne cele to przede wszystkim rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kompetencji komunikacyjnych oraz rozbudzanie twórczości i fantazji dziecięcej.

W ramach tego przedsięwzięcia dzieci pod kierunkiem wychowawcy Weroniki Siejki będą aktywnie uczestniczyć w tworzeniu książeczek poprzez wymyślanie dalszych losów bohaterów oraz tworzenie do nich ilustracji. Przesłanie tej niezwykłej akcji jest proste – dzieci stają się nie tylko aktywnymi odbiorcami dzieł literackich, ale także młodymi twórcami.

Początek swojej pisarskiej przygody grupa rozpoczęła od rozmowy o tym, dlaczego warto czytać oraz wysłuchania wiersza pt. „Ciekawski KTOŚ”. Następnie, po zapoznaniu z regulaminem projektu, sześciolatki stworzyły postać Oli: wymyślały tytuły oraz rysowały wizerunki głównej bohaterki. Każdy zerówkowicz stworzył obrazek postaci, po czym odbyło się wielkie głosowanie. Dzieci wybrały pracę Ani, a nasza książka otrzymała tytuł: „Podróże księżniczki Oli” i wyruszyła do rówieśników z takich miast jak: Działdowo, Skawina, Kraków, Warszawa, Biała Podlaska, Sochaczew, Skrbeńsk, Będzin.

Z niecierpliwością czekamy na powrót naszej księżniczki, jednak po drodze czeka nas jeszcze dużo ciekawej pracy nad wymyślaniem kolejnych przygód innych bohaterów.

Szkoła Podstawowa w Feliksowie

.