„Nie przyzwyczajajcie dziecka tylko do brania. Uczcie je dawać w miarę Jego sił.”

0
28

6 grudnia to jeden z bardziej wyczekiwanych dni w roku przez dzieci na cały świecie. To właśnie wtedy przychodzi Mikołaj, który prezenty pozostawia w skarpecie. Na pewno znalazłyście je już w swoich domach. A żeby dziecięcej radości nie było końca, w szkole na wszystkich czekała mikołajkowa niespodzianka. Nie były to zabawki ani słodycze (obdarowywać możemy w różny sposób) tylko przedstawienie pt: „Dziewczynki z zapałkami są wśród nas” osnute na motywach baśni H. Ch. Andersena.

Na scenie pojawiły się anioły, nędzarka z koszykiem zapałek, rozkapryszone dzieci i ich rodzice, dżentelmen i oficer z damą. Wszyscy przechodzili obojętnie obok skulonej z zimna dziewczynki. Nazywali ją włóczęgą i straszyli policją. Dopiero magia i moc wigilijnego wieczoru skruszyła dziecięce serca. Dziewczynka z zapałkami została zaproszona do ich rodzinnego domu.

Spektakl przygotowany przez klasę VI pod kierunkiem Jolanty Safulak wprowadził nas w bożonarodzeniowy klimat. A więc wszyscy czekamy już na święta Bożego Narodzenia.

Szkoła Podstawowa w Feliksowie