Puchar starosty pozostał w Sochaczewie

0
58

Dariusz Cierebiej i Rafał Tomaszkiewicz to zwycięzcy II Międzynarodowego Turnieju Badmintona w deblu. Tym samym puchar starosty Jolanty Gonta pozostał w Sochaczewie. Przeciwnikami naszych zawodników byli Anglicy, którzy rok temu wygrali turniej.

Podobnie jak przed rokiem naprzeciw siebie stanęli członkowie Stowarzyszenia Działamy Sprawnie – Tworzymy Lepiej „Przez Sport w Przyszłość” oraz Amatorska Drużyna z Londynu. Trzynastoosobowa grupa z Wielkiej Brytanii, która przyjechała do Sochaczewa była zadowolona z kilkudniowego pobytu w Polsce. Goście wysoko też ocenili przygotowanie turnieju, który rozegrano w sobotnie popołudnie, 24 września na sali ZS RCKU. Wcześniej, bo w czwartek i piątek zorganizowano im wyjazd do Krakowa a w sobotnie przedpołudnie spływ kajakowy po rzece Bzurze. W niedzielę, przed wylotem zwiedzili jeszcze warszawską Starówkę.

Turniejowym zmaganiom przyglądał się Tadeusz Głuchowski, wicestarosta, który nie krył zadowolenia, że takie zawody zostały rozegrane właśnie u nas na sali gimnastycznej ZS RCKU w Sochaczewie, a do tego na bardzo dobrym i wysokim poziome. Wicestarosta był też pod wrażeniem, że nie brakuje chętnych do gry w badmintona na terenie naszego powiatu. Starostwo Powiatowe w Sochaczewie wsparło ten turniej, fundując puchary. Jednak warto podkreślić, że Starostwo wspiera w ciągu roku podobne zawody badmintonowe organizowane przez Stowarzyszenie, w tym ligę badmintona powiatu sochaczewskiego.

– Zapewniliśmy naszym przyjaciołom z Londynu wiele atrakcji, nie tylko tych sportowych, ale również turystycznych. Zwiedzili Kraków, który bardzo im się podobał, a przed wylotem w niedzielę Starówkę. Nie mogliśmy zapomnieć o lokalnych walorach turystycznych, stąd też w sobotnie słoneczne przedpołudnie zorganizowaliśmy im 2,5-godzinny spływ kajakami po Bzurze. Bardzo im się podobała ta atrakcja – opowiada Sebastian Wiśniewski, prezes Stowarzyszenia.– Już po raz drugi zorganizowaliśmy taki turniej z ich udziałem i mam nadzieję, że będziemy go kontynuować. Rok temu przyjechało do nas 8 osób z Anglii, w tym roku już 13 osób, to o czymś świadczy. A warto dodać, że prócz członków naszego Stowarzyszenia i gości z Londynu w sobotniej grze deblowej wziął też udział team z Łodzi – opowiada S. Wiśniewski. – Jak zapowiadają nasi angielscy koledzy, to z pewnością nie ostatni przyjazd do Sochaczewa, ponieważ są pod ogromnym wrażeniem organizacji całego pobytu przez Stowarzyszenie – dodaje Piotr Kotlarski ze Stowarzyszenia. – Zależało nam, by podczas tego kilkudniowego pobytu wrócili do Londynu z dobrymi wspomnienia. I chyba się udało, z jednym wyjątkiem – do Londynu nie zabrali tym razem zwycięskiego pucharu – mówi P. Kotlarski.

Wyniki przedstawiają się następująco:

 1. Dariusz Cierebiej i Rafał Tomaszkiewicz (Sochaczew)
 2. Ravendra Chand i Ganesh Kanagesan
 3. Marcin Poterała i Zbigniew Duma (Łódź)
 4. Stephen Chun Wai Fung i Paresh Paw
 5. Marek Tomaszewski i Michał Adamkiewicz (Sochaczew)
 6. Sunil Sudhakaran i Vijayan Madhavan
 7. Sajeev Sadasiva i Manoj Raghavan
 8. Paul Bhatia i Krzysztof Wypych
 9. Janusz Stanowski i Artur Kasprzycki (Sochaczew)
 10. Ralph Pereira i Michał Zieliński
 11. Piotr Kotlarski i Tomasz Krekora (Sochaczew)
 12. Damian Kowalski i Przemysław Zieliński (Sochaczew)

Organizatorem turnieju i inicjatorem pobytu gości z Anglii było Stowarzyszenie Działamy Sprawnie Tworzymy Lepiej „Przez sport w przyszłość”.

Anna Syperek

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Stowarzyszenie Działamy Sprawnie – Tworzymy Lepiej „Przez Sport w Przyszłość”

Foto: Anna Legutko