Puszki i makulatura na konkurs

0
43

16113

Trwa XIV już edycja konkursu zbiórki makulatury i puszek aluminiowych organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody książkowe i rzeczowe a dla klas – pieniężne. Zwycięzcy każdej z kategorii otrzymują rowery. Konkurs skierowany jest do placówek oświatowych z terenu powiatu sochaczewskiego: przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.

Każda edycja to tysiące zebranych kilogramów makulatury i puszek. W minionym roku zebrano łącznie 65 710 kg makulatury i 79 652 puszek aluminiowych.

Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, odpowiedzialnym za jego przeprowadzenie jest Wydział Rozwoju, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska, partnerami zaś niezmiennie firmy Remondis oddział w Sochaczewie i Eco-Service Sochaczew.

Szkoły, które zgłosiły udział w konkursie, do 18 listopada br. muszą przekazać sprawozdanie z ilości zebranych puszek aluminiowych oraz makulatury. Należy je dostarczyć do Starostwa Powiatowego w Sochaczewie.

Spółka z o.o. Remondis po zakończeniu konkursu odbierze puszki z każdej ze szkół biorących udział w konkursie na zasadach określonych w porozumieniu. Natomiast spółka cywilna Eco-Service odbierze makulaturę.

Za najlepsze wyniki przyznane zostaną nagrody, w tym dla najlepszej klasy – 500 zł z przeznaczeniem na wypoczynek lub rozrywkę młodzieży. Kryterium wyboru najlepszej klasy spośród klas podstawowych i gimnazjalnych stanowi średnia ilość zebranej makulatury przypadającej na jednego ucznia. Zwycięzcy indywidualni za I, II i III miejsce otrzymają nagrody rzeczowe, w tym za I miejsce – rowery w każdej z kategorii. Wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów przyznane zostaną nagrody rzeczowe indywidualne tym, którzy zbiorą powyżej 50 kg makulatury lub powyżej 100 sztuk puszek. Zaś dla dzieci z przedszkoli nagrody rzeczowe będą przyznawane dla całej grupy bez indywidualnych wyróżnień.

Rozstrzygnięcie konkursu i przekazanie nagród nastąpi w lutym 2017 roku.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie