Renault Magnum najechał na ciągnik rolniczy T25

16 października, o godzinie 17:16, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Krzyżyk Iłowski (gmina Iłów). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie, dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Iłowie oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzozowie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia ciągnika rolniczego T25 z ciągnikiem siodłowym Renault Magnum. Poszkodowany kierujący ciągnikiem rolniczym znajdował się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego.

Działania straży pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Następnie wyznaczono i zabezpieczono pobliski teren do lądowania helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym przetransportowano poszkodowanego do szpitala w Warszawie. Zastęp z OSP Iłów do czasu zakończenia czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy policji oświetlał miejsce zdarzenia.

Działania zakończono o godzinie 20:40.

Tekst: st. kpt. T. Fijołek, zdjęcia: mł. kpt. M. Socha