Rodzina Razem w Teresinie

0
54

Tegoroczna edycja pikniku Rodzina Razem ponownie zgromadziła tłumy mieszkańców gminy Teresin. Choć integralną cześć gości stanowili najmłodsi piknik nawiązywał też do obchodów Dnia Dziecka to na terenie po byłej szkole podstawowej nie zabrakło osób niemal w każdym wieku. O to przecież chodziło, by impreza jak sama jej nazwa wskazuje skupiała całe rodziny. Choć niedzielna aura w dniu 4 czerwca nie była zanadto przychylna i co i rusz niebo serwowało uczestnikom lekki prysznic, to szalonej zabawy i atrakcji było aż nadto. Na estradzie swój program artystyczny prezentowały dzieci i młodzież z Teresińskiego Ośrodka Kultury. Byli też animatorzy, którzy zabrali dzieci w krainę piratów mórz i oceanów.

Ogromną uwagę, szczególnie chłopców, przyciągną występ gościa specjalnego Adriana Duszaka, międzynarodowego mistrza Niemiec we Freestyle Football. Jego pokazy i warsztaty sztuczek piłkarskich spotkały się z ogromnymi brawami. Na dzieci czekały stoiska z darmowymi lodami, goframi i cukrową watą, karuzele i dmuchańce czy wodne kule. Wójt gminy Marek Olechowski częstował przygotowanymi słodkościami i gadżetami. Swoje umiejętności demonstrowali też strażacy i policjanci. Nie zabrakło licznych konkursów z nagrodami. Z kolei rodzice dzieci mieli okazję do bezpłatnych badań na spirometrię i osteoporozę. Tego dnia miała też miejsce oficjalna inauguracja społecznej akcji gminy Teresin zatytułowanej Koperta życia.

Ponadto swoje umiejętności i sprzęt pokazywali dzieciom strażacy i policjanci. Miłośnicy rywalizacji sportowej zaś, mogli wziąć udział w meczu piłkarskim dzieci kontra rodzice lub obejrzeć zmagania w unihokeja pomiędzy samorządowcami a uczniami teresińskiego gimnazjum. Tradycyjnie każdy znalazł tu coś dla siebie.

Marcin Odolczyk

.