Saksofony w sannickim parku

0
110

Agata, Ala i Lena – już same te imiona elektryzują melomanów. Kiedy na scenie pojawiają się trzy gracje – młode, zgrabne i piękne dziewczyny, widzowie z niecierpliwością wyczekują pierwszych taktów muzyki. Agata Dąbrowska, Lena Zuchniak i Ala Szlempo czarują nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim perfekcyjną grą na saksofonach i świetnymi głosami.

 

Tak było też w ostatnią niedzielę lipca, w sannickim parku. Smaki, jak i gusta są bardzo różne, nie na darmo mówimy de gustibus non est disputandum (o gustach się nie dyskutuje). Koncert, który miał miejsce w sannickim parku w upalną, ostatnią niedzielę lipca, smakował wyśmienicie. Wyjątkowo liczna publiczność kontemplowała go z widocznym zadowoleniem, bez względu na wiek. Wyjątkowe aranżacje największych przebojów polskiej i zagranicznej muzyki, a do tego charakterystyczne brzmienie saksofonów, podkręcał, i to w dosłownym tego słowa znaczeniu, DJ Michał.

Pałac w Sannikach to szczególne miejsce na mapie Mazowsza. Od 36 lat znają go melomani, gustujący w klasycznej muzyce, ze szczególnym uwzględnieniem Fryderyka Chopina. Koncerty fortepianowe w pałacowej sali koncertowej cieszą się ogromnym powodzeniem i zdobywają wciąż nowych fanów. Organizatorzy, Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina oraz warszawskie Towarzystwo im Fryderyka Chopina, dbają, by każdy gość czuł się tu doskonale, by każdy znalazł coś dla siebie. Stąd również koncerty plenerowe – zarówno chopinowskie, jak i te pokazujące nieco inną muzykę. Zawsze jednak na najwyższym artystycznym poziomie.

Niedzielny koncert z cyklu „Smaki Muzyki”, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, pokazał, z jak wielką starannością przygotowują się Agata, Ala i Lena, tworzące formację MeloMany. Bez względu na miejsce i rodzaj występu, dają z siebie wszystko. Zależy im na zapewnieniu maksimum świetnej zabawy każdemu, kto ich słucha.

Monika Gadzińska
Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach

zdjęcia: Jolanta Róg