Samolotem w odwiedziny do Neptuna

0
48

3-10-2016 r. uczniowie klasy V i VI naszej szkoły, pod opieką swoich wychowawczyń, wybrali się w wyjątkową podróż – na jednodniową lotniczą wycieczkę do Gdańska.

Tego dnia na dzieci czekały niecodzienne atrakcje: odprawa bezpieczeństwa na lotniskach w Modlinie i w Gdańsku, ekscytujący przelot samolotem linii RYANAIR, zapierający dech w piersiach start, lot nad pasmem chmur, lądowanie, a także rejs statkiem piratów.

Program wycieczki był bardzo bogaty i wymagał od uczestników sporej dyscypliny oraz… mocnych nóg. Pani przewodnik z widoczną pasją pokazywała i opowiadała o najważniejszych obiektach Starego Miasta na trasie Drogi Królewskiej. Uczniowie mieli okazję podziwiać Złotą Bramę i Ratusz, Fontannę Neptuna i Dwór Artusa, gotycki Kościół Mariacki, a także Żuraw nad Motławą.

A potem na pokładzie statku pirackiego uczestnicy wycieczki dopłynęli do Westerplatte, gdzie u stóp monumentalnego Pomnika Obrońców Wybrzeża najlepiej można przeżyć lekcję prawdziwego patriotyzmu.

Jednak wycieczka do Gdańska to nie tylko spotkanie z wyjątkowym miastem, jego historią i zabytkami. To także szum morza, krzyk mew, smak słonej wody i spacer po plaży w poszukiwaniu muszli lub bursztynów.

Tych wspaniałych wrażeń i doznań nie była w stanie popsuć kapryśna aura ani deszcz, który tego właśnie dnia, zbyt często, przypominał wszystkim, że to już jesień…

Szkoła Podstawowa w Mokasie