SCK. SEN NOCY LETNIEJ

0
31

sen-nocy-letniej-1711-2-768x1086

„Przedziwne miałem przewidzenie. Śniło mi się coś, ale co się śniło, tego ludzki umysł nie wypowie. Zdawało mi się, że jestem… Nie. Ludzkie oko nie słyszało, ludzkie ucho nie widziało, ludzka ręka nie da rady wziąć na ząb, język nie wymyśli, nawet serce nie wykrztusi takiego snu jak mój”

Ponad 400 lat temu William Shakespeare napisał sztukę zatytułowaną „Sen nocy letniej”. Początkowo była ona traktowana jako lekka komedia weselna, jednak z czasem zauważono w niej drugie dno i trafne refleksje dotyczące snu i miłości.
W sztuce występują trzy pary kochanków: Helena i Demetriusz, Hermia i Lizander, oraz należący do świata magicznego Tytania i Oberon. Hermia darzy Lizandra ogromnym uczuciem, jednak jej ojciec, Egeusz, chce by ta poślubiła Demetriusza. Kochankowie nie zgadzają się na to, postanawiają więc uciec do lasu. Wkrótce cała czwórka, wraz z Heleną i Demetriuszem znajduje się w lesie. Wydawałoby się, że od tego czasu będzie im się żyło wprost idealnie, zupełnie jak w bajce, jednak psotny elf Puk, korzystając z kropel kwiatu nocy świętojańskiej burzy ich spokój, krzyżując miłosne drogi. Lizander, uprzednio zakochany w Hermii, zaczyna darzyć uczuciem Helenę.
W międzyczasie w lesie działa amatorska trupa złożona z rzemieślników, próbujących wystawić sztukę teatralną na cześć zaślubin Hipolity i Tezeusza.
Cała ta historia jest skomplikowana i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, więc… zobaczcie sami.
_____________________

TEATR MASKA ZAPRASZA NA SPEKTAKL „SEN NOCY LETNIEJ”! Wstęp 10 zł.

Reżyseria: Dawid Żakowski
Choreografia: Karolina Dziełak-Żakowska
Komiksy: Łukasz Kuciński

Występują:

HELENA: Katarzyna Fornalska
HERMIA: Agnieszka Olender
LIZANDER: Antoni Kudelko
DEMETRIUSZ: Mateusz Witkowski
PUK: Aleksandra Maciejewska
ELF/PODSZEWKA: Zuzanna Paduch
ELFY: Klaudia Cieślak, Marysia Fornalska, Maja Rychwalska
REŻYSER/TYTANIA: Małgorzata Popławska
PODSZEWKA/OBERON: Dawid Rębowski