Co się działo w szkole w Rybnie

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ZERÓWCE

Tuż przed obchodami Święta Niepodległości w całym kraju, także najstarsze oddziały przedszkolne poznały historię drogi do wolności  naszego  państwa. Tematy historyczne i narodowe nie jest łatwo przekazać takim maluchom, ale w naszych zerówkach takich tematów nie unikamy.  Ważne, żeby wszystko przedstawić  w przystępny i atrakcyjny sposób. Na zajęciach, dzieci poznawały nasze symbole i barwy  narodowe i wzięły udział  w zajęciach dotyczących  historii naszego państwa: Początek  zajęć to wspólna recytacja wiersza Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”.

Następnie dzieci dowiedziały się o czasach gdy na naszej ziemi nie mogła rozbrzmiewać polska mowa i powiewać biało-czerwona flaga. Jak to trzy obce państwa dokonały rozbiorów naszego kraju i Polska zniknęła z mapy Europy. Dzieci w skupieniu i z powagą wysłuchały całej historii.

 

 

DZIEŃ KREDKI

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę…”

22 listopada 2017 r. dzieci z grupy „Smerfy” i „Wesołe Misie” obchodziły Dzień Kredki. To kredka wprowadza dzieci w świat kolorów, wyobraźni, fantazji i kreatywności. Dzieci poznały różne rodzaje kredek oraz sposoby ich użycia. Rozmawialiśmy o roli kredek w życiu dzieci. Wszystkie działania tego dnia skierowane były na zabawę i eksperymentowanie kolorami. Dzieci wykonały kredkę z papieru. Powstała barwna wystawa prac. To dzięki kredkom, świat dziecka na kartce papieru staje się kolorowy.

 

 

MIKOŁAJKI

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”
6 grudnia „Smerfy” odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły i chętny do wspólnej zabawy. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!