„Sierpniowy Weekend” na drogach Mazowsza

0
62

policja

Zakończył się kolejny długi weekend. Na drogach garnizonu mazowieckiego nad bezpieczeństwem podróżujących czuwała zwiększona ilości patroli. Policjanci przede wszystkim sprawdzali prędkość i trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. W czasie policyjnej akcji „sierpniowy weekend” na drogach Mazowsza doszło do 28 wypadków drogowych.

Działania „bezpieczny weekend” trwały na Mazowszu od piątku, 12 sierpnia do poniedziałku. W tym czasie na terenie województwa doszło do 28 wypadków drogowych. Zginęły w tych zdarzeniach 3 osoby, a 47 zostało rannych. Policjanci zatrzymali też 61 nietrzeźwych kierujących.

Do najtragiczniejszego zdarzenia doszło w nocy, w sobotę w miejscowości Wierzbica w powiecie radomskim. Tam kierujący osobowym mercedesem z nieustalonych przyczyn prawdopodobnie najechał na tył jadącej w tym samym kierunku mazdy. Na skutek zderzenia, na miejscu zginęły dwie osoby, trzecia zmarła po przewiezieniu do szpitala. Ponadto 4 osoby zostały ranne. Kierujący mercedesem oddalił się z miejsca wypadku.

Zespół Prasowy KWP zs w Radomiu/a.l.