Słoneczny rajd „Od Juniora do Seniora”

0
74

Iście letnia, wręcz upalna pogoda, setki rowerzystów, przejechanych ponad 40 kilometrów, piknik rodzinny z atrakcjami w Budach Starych, ciekawa forma aktywnego spędzenia czasu, przemierzanie szlaków powiatu – to wszystko w ramach szóstego już rodzinnego rajdu rowerowego „Od Juniora do Seniora”, który odbył się w minioną niedzielę, 19 czerwca.

Zanim uczestnicy ruszyli spod urzędu Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, każdy otrzymał pamiątkowy identyfikator, jogurty. Rozdawane były też kamizelki i gadżety odblaskowe oraz okolicznościowe torby ekologiczne z logo rajdu. Rowerzystów powitała na starcie Jolanta Gonta, starosta sochaczewski, która wraz z wicestarostą Tadeuszem Głuchowskim przejechali całą trasę rajdu. Uczestników i ich rowerowy poświęcił ks. Łukasz z parafii św. Wawrzyńca, o zasadach poruszania się na trasie poinformował wszystkich komandor rajdu Ryszard Nowakowski. Przez całą trasę peleton zabezpieczali policjanci z KPP w Sochaczewie, a zamykała karetka ze Szpitala Powiatowego w Sochaczewie oraz serwis rowerowy firmy Bike Bit z ul. Reymonta w Sochaczewie.

Pierwszy, 10-minutowy postój organizatorzy zaplanowali przy szkole w Mokasie a stamtąd przez Brochów, Witkowice, Młodzieszyn dojechaliśmy do Bud Starych, gdzie podczas ponad dwugodzinnego pikniku na uczestników czekały atrakcje. Było ognisko, można było też kupić gorące potrawy z grilla serwowane przez „Stodołę nad Bzurą”. Były zawody sprawnościowe, loteria z nagrodami, dla dzieci „dmuchaniec”. Pani Katarzyna Żakowska, radna gminy Młodzieszyn wraz z towarzyszkami zadbały o słodki poczęstunek dla każdego, była też serwowana kawa i herbata. Jak każdego roku czekały prezenty dla najmłodszego i najstarszego uczestnika, tym razem dla małego Adasia i trochę starszego pana Józefa. Nagrodziliśmy również pana Irka z Bramek, który w niedzielę obchodził kolejne urodziny. Obdarowaliśmy uczestniczkę, która zgłosiła największą grupę osób na rajd. Jolanta Gonta wręczyła też 18 nagród w przeprowadzonych konkurencjach sportowych, a były to – rzut piłką lekarską i rzut ringiem do celu. Rozdaliśmy niespełna 100 słodkich zestawów w ramach loterii.

Po 14.30 opuściliśmy Budy Stare, by udać się z powrotem do Sochaczewa, przez Młodzieszyn, Gawłów i Altankę. Przy Szpitalu Powiatowym nastąpiło rozwiązanie rajdu, w którym oprócz wielu mieszkańców z powiatu, a także Warszawy czy Skierniewic, jechali m.in. burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki i jego zastępca Marek Fergiński czy komendant PPSP st. bryg. Piotr Piątkowski.

Organizatorzy rajdu, tj. Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Powiatowy Zespół Edukacji, Kultury i Sportu składa serdecznie podziękowania wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie, dobrą zabawę i niezapomniane, pozytywne wrażenia.

A tegoroczny rajd nie odbyłby się, gdyby nie pomoc rzeczowa i wsparcie finansowe kilku instytucji i firm. Słowa podziękowania kierujemy do: Urzędu Gminy w Młodzieszynie oraz radnej Katarzyny Żakowskiej, Stowarzyszenia Działamy Sprawnie Tworzymy Lepiej „Przez sport w przyszłość” z Sochaczewa, banku Credit Agricole z Sochaczewa, Gospodarstwa Sadowniczego „Tęczowy Ogród” z Brzozowca. Dziękujemy firmom: Bike Bit z Sochaczewa, TWS Ubezpieczenia Wiesława i Sławomir Tomaszewscy – z Sochaczewa, PPHU Elia Kamila Kłos z Sochaczewa oraz Mars i Bakoma. Patronat medialny sprawowało Radio Sochaczewa. Za sprawne poprowadzenie rajdu dziękujemy policjantom z KPP w Sochaczewie i załodze karetki z sochaczewskiego szpitala za obecność na rajdzie.

Do zobaczenia na rajdzie już za rok.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie