Co słychać u Bofzina

0
126

Bofzin na Zwierzyńcu

W niedzielę, 6 sierpnia 2017 r. w Parku im. Ignacego Włodzimierza Garbolewskiego odbył się Sochaczewski Letni Zwierzyniec. Wśród licznych atrakcji z ramienia Sochaczewskiego Centrum Kultury obecny był Łukasz Kuciński – Bofzin, który każdemu chętnemu (a tych nie brakowało) wykonywał na żywo komiksową karykaturę. Kolejka z dziećmi i dorosłymi była ustawiona do samego końca imprezy. Sam autor deklaruje zaś, że jeszcze nigdy nie zrobił jednego dnia tyle portretów.

.

.

Lekcja Komiksu w Bibliotece w Rybnie

W czwartek, 10 sierpnia 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie przy ul. Długiej 18 w ramach półkolonii organizowanych przez placówkę dla wszystkich dzieciaków Lekcję Komiksu poprowadził Łukasz Kuciński.

Okazało się, że interaktywne warsztaty plastyczne Bofzina w formie Lekcji Komiksu sprawiły małym i dużym wiele frajdy. Bawiliśmy się w trzech zgranych grupach (ok. 60 dzieciaków).  Poznaliśmy historię komiksu, sposoby rysowania postaci, wyrażania emocji, ruchu, onomatopei i wiele innych składników historyjek obrazkowych. Wspólnie rysowaliśmy i zgadywaliśmy. Dodatkowo znalazł się czas na tworzenie scenariuszy komiksowych przy użyciu Sochaczewskich Kart Komiksowych Bofzina.

Zabawa była przednia!

.

.

Bofzin na Pikniku Wojskowym

We wtorek, 15 sierpnia 2017 r. w okolicach muszli koncertowej i podzamcza odbędzie Piknik Wojskowy. Wydarzenie w oczywisty sposób nawiązuje do przypadającego na ten dzień Święta Wojska Polskiego.

Organizatorem jest Sochaczewskie Centrum Kultury przy współudziale 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem przez Burmistrza Miasta Sochaczew Piotra Osieckiego. W bogatym programie znajdzie się między innymi ekspozycja „Godło Państwowe na przestrzeni wieków” Łukasza Kucińskiego do której prelekcję poprowadzi sam autor.

Pełny program wydarzenia pod tym adresem: http://sck.sochaczew.pl/20170815/piknik-wojskowy

.