SOCHACZEWIANIE MISTRZAMI POLSKI!!!

0
70

4 czerwca 2017 roku w podwarszawskim Legionowie w Spektrum Sportu odbyły się VII Mistrzostwa Polski Amatorów Badmintona. Turniej jest najważniejszą imprezą podsumowującą roczne zmagania z lotką. Doskonale weryfikuje zdobyte umiejętności i wyłania Mistrzów Polski.

W turnieju brało udział prawie 100 badmintonistów z całego kraju między innymi  z Białegostoku , Ostrołęki przez Sochaczew i Żyrardów aż po Zabrze, Wrocław czy też Zieloną Górę.  Zawodnicy rywalizowali w dziesięciu kategoriach takich jak: singiel Open podzielony na trzy poziomy zaawansowania A, B, C, singiel kobiet, kategorie wiekowe 40+, 45+, 50+ oraz w grach podwójnych: deblu i mikście. Wszystkie mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów do 21 punktów.

W turnieju wzięli udział także zawodnicy, którzy na co dzień grają pod szyldem sochaczewskiego „Stowarzyszenia Przez Sport w Przyszłość”: Rafał Tomaszkiewicz, Dariusz Cierebiej oraz Wioletta Wójtowicz. Wiola wystartowała w singlu kobiet, a Rafał z Darkiem w singlu Open A i deblu, ponadto Rafał z Wiolą zagrali jeszcze miksta. W singlu Rafał zajął III miejsce i stanął na podium obok najlepszych singlistów w Polsce. Dokładnie na tym samym miejscu uplasowała się Wiola w singlowej kategorii kobiet. Zaś w mikście obydwoje gracze zajęli IV miejsce, ulegając znakomicie grającej od wielu lat parze z Warszawy.

Natomiast największy sukces nasi zawodnicy osiągnęli w deblu mężczyzn, gdzie po emocjonujących i bardzo wyrównanych, trzsysetowych meczach ćwierćfinałowych i półfinałowych doszli do wielkiego finału. Sochaczewianie starli zacięty bój i również w trzech zaciętych setach wywalczyli Mistrzostwo Polski w deblu. Warto podkreślić fakt, iż zawodnicy grają dopiero od trzech lat, a osiągnęli już tak spektakularne zwycięstwo.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!