Sochaczewska drogówka egzekwuje przepisy dotyczące ograniczeń tonażowych

0
219

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie będą kontrolować czy kierowcy pojazdów ciężarowych stosują się do ograniczeń tonażowych. Oprócz niszczenia drogi, ciężarówki przeciskające się wąskimi ulicami miasta, mogą spowodować zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci z sochaczewskiej komendy będą sprawdzać czy kierowcy pojazdów ciężarowych stosują się do ograniczeń tonażowych oraz czy parkują w miejscach do tego wyznaczonych. Kierowcy nie stosujący się do znaków drogowych mogą uszkodzić powierzchnię jezdni, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Jeszcze łatwiej o tego typu uszkodzenia, gdy słupek rtęci pokazuje ponad 30 stopni Celsjusza. W asfalcie tworzą się koleiny, które za jakiś czas mogą stać się przyczyną wypadku drogowego.

Przypominamy również o treści artykułu 49 ust. 2 pkt. 5 ustawy Prawo o ruchu drogowym, który mówi o zakazie postoju pojazdu lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16 t lub o długości przekraczającej 12 m na obszarze zabudowanym, poza wyznaczonymi w tym celu parkingami. Oznacza to, że kierowca takiego pojazdu musi szukać specjalnego parkingu. Nie może parkować w miejscu przeznaczonym dla pojazdów osobowych.