Co Sochaczewskie Centrum Kultury przygotowuje dla Was

0
340

20.04. ZATRZYMANE CHWILE – WERNISAŻ

W piątek, 20 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Galerii ZeDek na wernisaż wystawy malarstwa Bożeny Kalkowskiej pt. „Zatrzymane chwile”. Wszystko w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83.

Bożena Kalkowska od 6 lat uczestniczy w zajęciach rysunku i malarstwa w SCK w Boryszewie. Maluje pod kierunkiem Ewy Kubeł Zielińskiej. Prace artystki prezentowane były w 2012 i 2014 roku w Galerii ZeDek​ oraz w 2015 roku w Bibliotece Miejskiej w Boryszewie. Brała również udział w 34. ogólnopolskim konkursie plastycznym – Sochaczewski Laur.  W 2017 roku w ogólnopolskim konkursie plastycznym im. Władysława Ślewińskiego za pracę Miejsce zadumy otrzymała nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego.  Brała udział w wystawie malarstwa artystów plastyków Ziemi Sochaczewskiej w ramach obchodów Roku św. Brata Alberta. Jest laureatką tegorocznej X  Jubileuszowej Wystawy „Malujące Ewy”.  Prezentowała dwa obrazy: Zachód słońca na bagnach i Urok lata. Wyróżniona za polski pejzaż z wierzbami w konkursie plastycznym „Symbole narodowe – Malarstwo” w ramach projektu „Cztery Pory Roku Polskiej Niepodległości.”

Zaczynała od malowania na szkle, później były pastele, a obecnie maluje prawie wyłącznie olejami. Jest to jej ulubione medium malarskie. Okazjonalnie tylko powraca do pasteli, najczęściej ze względów praktycznych np. podczas podróży. Jeśli chodzi o tematykę – maluje głównie pejzaże. Zachwyca się równinnymi krajobrazami Mazowsza. Maluje łąki, leśne ścieżki, mgliste poranki, wschody i zachody słońca, które niezależnie od pory roku urzekają swoim ulotnym pięknem, są jak chwile, które warto zatrzymać.

Wystawę „Zatrzymane chwile” będzie można oglądać w Galerii ZeDEk do 4 maja 2018 r. Wstęp wolny. Zapraszamy.

.

25.04. WYSTAWA AUTORSKA

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza na wystawę autorską Jadwigi Orczyk -Miziołek, która odbędzie się  w środę, 25 kwietnia 2018 r. godz.10.45 ​w Sekcji Edukacji i  Klubu  Nauczyciela przy ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego 5. Na wystawie będzie można obejrzeć obrazy przedstawiające pejzaże i kwiaty. Wstęp wolny.

.

26.04. CASTING OPEN DAY I OPEN DAY JUNIOR

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza uzdolnione muzycznie osoby do wzięcia udziału w castingu do Open Day i Open Day Junior. Będzie to pierwszy etap projektu Sochaczew Rozśpiewany 2018 pod patronatem Burmistrza Miasta Sochaczew Piotra Osieckiego.

Casting odbędzie się 26 kwietnia o godz. 16.00 w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul.Chopina 101.
Przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach wiekowych:
* 7-14 lat (Open Day Junior)
* od 15 do 24 lat (Open Day)
Z każdej grupy wyłonionych zostanie 15 osób, które przejdą do dalszych etapów.

Bliższe informacje można uzyskać pod nr tel. (46) 863-25-72 oraz w sekretariacie SCK przy ul. Chopina 101.

Zapraszamy!

.

27.04. TANIEC W CZASOCHODZIE – SMILE CREW

W piątek, 27 kwietnia o godz. 18.00 w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 zaprezentowany zostanie spektakl „Taniec w czasochodzie”.

Jest to przedstawienie taneczne przygotowane przez instruktorkę grupy Smile Crew – Karolinę Słojewską. Spektakl przedstawia historię  dziewczynki, która zbudowała wehikuł czasu. Zuzanna opowiada całą przygodę podróży reporterce Radia Sochaczew. Taniec jest retrospekcją przygód Zuzanny w różnych czasach i miejscach. Razem z bohaterką przeżyjemy niezwykłą przygodę.

Wstęp: 7 zł

Zapraszamy!

.

27.04. M JAK MOZART

Sochaczewskie Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego 8 zaprasza na Koncert Multimedialny „M jak Mozart”. Wszystkich zainteresowanych prosimy o przybycie we wtorek, 27 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00. Bilety w cenie: 10 zł.

.

28.04. GENERAŁ W NIEMYM KINIE

W piątkowy wieczór 28 kwietnia w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 sierpnia 83 odbędzie się kolejny Filmowy Jam Session. Tym razem wyświetlony zostanie film pt. „Generał” z 1926 roku. W roli głównej Buster Keaton.

„Generał” to komedia nawiązująca do wojny secesyjnej w Stanach Zjednoczonych. Tematyka wojenna ale ujęta w lekkiej, komediowej formie. Nie zabraknie też wątków miłosnych. Film wyprodukowany został z dużym jak na tamte czasy rozmachem. W produkcji wzięły udział setki statystów, a sceny kaskaderskie, mimo upływu wielu lat, nadal robią duże wrażenie.

Równie dobre wrażenie robi muzyka przygotowana na ten wieczór. Zagrają: Marek Chrzan (gitara), Jarek Modrzejewski (kontrabas), Ireneusz Wasilewski (gitara/efekty), Łukasz Rogowiecki (klawisze) i Gamid Ibadullayev (perkusja). Muzycy zagrają w nieco zmienionym składzie. Wśród instrumentów po raz pierwszy pojawi się kontrabas, którego brzmienie nada nowy charakter muzycznej oprawie filmu. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Tekst: Iza Strzelecka

.

12.05. CINEMATIC GROOVE

W sobotę, 12 maja o godz. 19.00 na scenie Klubu Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 sierpnia 83 wystąpi zespół Cinematic Groove. Jest to sekstet wykonujący autorskie utwory instrumentalne, które nawiązują do klasycznych form jazzu i muzyki latynoskiej.

Zespół wystąpi w składzie: Joanna Felczak (bas i instrumenty perkusyjne), Wojciech Jankowski (saksofony, flet), Dariusz Prekurat (gitara), Jarosław Kowalski (gitara), Mariusz Radzikowski (perkusja) i Marcin Słupeczański (instrumenty perkusyjne). W trakcie koncertu w Klubie Kontrast zaprezentowane też zostaną standardy jazzowe z towarzyszeniem wokalistki – Kingi Lis.

Cinematic Groove złożony jest z doświadczonych muzyków, którzy reprezentują różne kręgi i style muzyczne – począwszy od rocka i bluesa, przez sambę i bossa novy, aż po szeroko pojętą muzykę etniczną. Gra muzykę, którą można by w skrócie określić jako jazz-rock z najróżniejszymi wpływami, często zależnymi od tego, jaki przekaz ma nieść dana kompozycja. Utwory w dużej mierze oparte są na jazzie, ale dzięki swojej różnorodności i uniwersalności podobają się również fanom innych stylów muzycznych.

Zapraszamy 12 maja na sobotni koncert do Klubu Kontrast fanów muzyki wszelakiej. Zapowiada się ciekawy wieczór bogaty w różne style muzyczne.

Wstęp wolny.

Tekst: Iza Strzelecka

Rezerwacji stolików można dokonać poprzez stronę internetową Sochaczewskiego Centrum Kultury. Od poniedziałku do piątku rezerwacja miejsc możliwa jest również telefonicznie pod nr 46 863-07-68. W soboty prosimy dzwonić pod nr: 602-577-117.

 

.

17.05. XII FESTIWAL PIOSENKI INSCENIZOWANEJ

Sochaczewskie Centrum Kultury przy ul. Chopina 101 zaprasza do udziału w XII edycji Festiwalu Piosenki Inscenizowanej. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 17 maja 2018 r. Start: godz. 9.00.

W tym roku zapraszamy wszystkich uczestników do prezentacji konkursowej.

Przypominamy, że celem imprezy jest m.in.:promowanie dziecięcej twórczości artystycznej, popularyzacja piosenek dla dzieci, wzbogacanie doświadczeń, wymiana pomysłów w zakresie upowszechniania śpiewu z inscenizacją, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci poprzez bezpośredni kontakt z muzyką, możliwość wspólnego zaprezentowania dorobku zespołów artystycznych przed sochaczewską publicznością na profesjonalnej scenie, doskonalenie umiejętności łączenia treści piosenek z ruchem scenicznym.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 3 do 14 lat. Przewidziano trzy grupy wiekowe: 3 – 6 lat, 7 – 10 lat, 11-14 lat.
Każdy uczestnik lub zespół wykonuje jedną  piosenkę w języku polskim o tematyce dostosowanej do wieku, połączoną z ruchem scenicznym, o łącznym czasie trwania do 5 minut. Akompaniament muzyczny we własnym zakresie może być wykonywany na żywo (do dyspozycji fortepian) lub nagrany na płytę CDR (w systemie Wave) – dostarczony organizatorowi w dniu konkursu.

Więcej informacji w regulaminie: Regulamin-XXII Festiwal Piosenki 2018

Karta zgłoszenia dostępna w tym miejscu: KARTA ZGŁOSZENIA -FESTIWAL PIOSENKI INSCENIZOWANEJ

 

.

19.05. VI WĘDRUJĄCA WYSTAWA GRUPY OTOFOTO

Grupa OtoFOTO zaprasza na otwarcie VI Wędrującej Wystawy Grupy OtoFOTO w Galerii LOFT PAUSE przy ul. Hetmana Stefana Czarnieckiego 30/31 w Stargardzie, które nastąpi 19 maja 2018 r. o godz. 12.00. Ekspozycja prac czynna jest w ramach ART FESTIWALU STARGARD.

Więcej o wydarzeniu pod adresem: https://www.facebook.com/events/174388126542521/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*